Rīdzinieki jautā: ko darīt, ja pagalmā ieklīdusi lapsa?

24. Jūlijs, 2019

Pēdējā laikā Rīgas ielās un pagalmos arvien biežāk novērojamas lapsas. Rudās mednieces pamanītas vairākās pilsētas apkaimēs - Juglā, Āgenskalnā, Purvciemā. Rīdzinieki jautā: ko darīt, ja uz ielas vai pagalmā esat sastapušies ar lapsu?


Lapsām klāt labāk neiet - tā uz šo jautājumu atbild Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns. Labāk tai vienkārši iet garām, bet, ja dzīvnieks traucē, to var aizdzīt - lēni tuvoties tai un radīt troksni.

Lapsas pilsētā neienāk no meža - tās šeit dzīvo, stāsta Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis. Piemēram, Eksporta ielā ir piemēroti apstākļi, lai veidotu alu un audzinātu lapsēnus, turklāt netālu atrodas pārtikas veikals, atkritumu tvertnēs var atrast kaut ko ēdamu.
"Pašlaik lapsu ir daudz, jo mazuļi ir paaugušies un ļoti grib ēst - vecākiem nākas pielikt lielas pūles, lai pabarotu savus pēcnācējus," stāsta Lielkalns.

Lapsas pilsētā: seši fakti, kurus ir vērts zināt

Zooloģiskā dārza pārstāvis pastāstīja, ka viņam ir zināms gadījums, kad lapsa ierīkojusi mitekli zem siltumtrases daudzdzīvokļu mājas pagalmā. No trakumsērgas baidīties nevajagot - Latvijā jau ļoti ilgus gadus nav bijis neviens šīs slimības gadījums, taču visam reiz pienāk pirmā reize - blakus Latvijas austrumu robežai trakumsērgas uzliesmojuma risks, protams, pastāv.

Gadījumā, ja dzīvnieks nonācis nelaimē, par to var ziņot Rīgas pašvaldības policijai (110) vai zvanot pa tālruni 67558855.