Rīdziniekus aicina aktīvāk veidot apkaimju biedrības un tajās piedalīties

16. Oktobris, 2018

Apkaimju biedrības – Rīgas pašvaldības stratēģiskais partneris pilsētas attīstībā. Septembrī Rīgas Apkaimju aliansei pievienojušās vēl divas biedrības – Āgenskalna apkaimes biedrība un Purvciema apkaimes biedrība.


Līdz ar to aliansei pašlaik pievienojušās 12 biedrības, kuras pārstāv vairāk kā 200 tūkstošu Rīgas iedzīvotāju intereses un idejas. Viena no iniciatīvām, ko alianse pašlaik aktīvi cenšas ieviest, ir iespēja rīdziniekiem lemt par noteiktas daļas no savas pilsētas budžeta izlietojumu. Šāda sistēma darbojas jau vairākās Eiropas Savienības valstīs, tostarp arī Lietuvā un Igaunijā.

 “Organizācija, kas pārstāv vairāk kā 200 000 Rīgas iedzīvotāju intereses, ir nopietns spēks, ar kuru nevar nerēķināties. Tāpēc mēs, apkaimju eksperti, sevi redzam kā Rīgas pašvaldības stratēģisko partneri ilgtspējīgas un efektīvas pilsētas plānošanā,” sacīja Rīgas Apkaimju alianses valdes priekšsēdētāja Alija Turlaja.

Kopumā Rīgā ir 58 apkaimes un 19 no tām ir izveidotas apkaimju biedrības (septiņas no tām pašlaik aliansei nav pievienojušās). Rīgas Apkaimju alianse ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta ar mērķi līdzdarboties pilsētas attīstības procesos, uzlabot rīdzinieku dzīves kvalitāti, saglabāt galvaspilsētas dabas un kultūras mantojumu, kā arī būt kā piemēram labas pārvaldības principa īstenošanā starp Rīgas pašvaldību, valsts iestādēm un pilsētas iedzīvotājiem. 

Rīgas Apkaimju alianse aicina visus galvaspilsētas iedzīvotājus, kuri vēlas dibināt apkaimju biedrības, vērsties pēc konsultācijas, rakstot e-pastu uz rigas@apkaimjualianse.lv vai zvanot pa mobilo tālruni  26446757.

Alianse izveidota 2018. gada sākumā. Šobrīd aliansē ietilpst 12 biedrības: Asociācija Latgales priekšpilsētas attīstībai, Āgenskalna Apkaimes biedrība, biedrība “Berģinieki”, biedrība “Brasa”, biedrība “Kundziņsala”, Čiekurkalna attīstības biedrība, Mangaļsalas iedzīvotāju biedrība, Purvciema Apkaimes biedrība, Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība, Sarkandaugavas attīstības biedrība, Teikas apkaimes biedrība, Vecmīlgrāvja attīstības biedrība.