Rīgā notiks starptautiskās adžiliti sacensības „Atklātais Rīgas kauss 2019”; ieeja - bezmaksas

30. Aprīlis, 2019

4. un 5. maijā stadionā „Daugava” (Augšiela 1) notiks starptautiskās sacensības adžiliti „Atklātais Rīgas kauss 2019”. Divas dienas adžiliti iesācēji un meistari (pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieki un uzvarētāji) rādīs savu veiklību, precizitāti un azartu. Sacensības vērtēs tiesnese no Somijas Sari Mikkila.


Vairāk nekā 130 sporta pāri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas cīnīsies par sacensību galveno balvu - „Atklāto Rīgas kausu 2019”. Trijās auguma kategorijās (mazie, vidēji un lielie suņi) būs iespējams redzēt tādus populārus suņus šajā sporta veidā border-kollijus, šeltijus, vācu un beļģu aitu suņus. Būs arī retu šķirņu suņi: Holandes aitu suns, kernterjers, japāņu špics, vipets un daudzi citi. Skatītāji varēs izvēlēties savus favorītus un just viņiem līdzi.

Adžiliti ir ļoti pozitīvs, aizraujošs un azartisks sporta veids ar suni, kurš strauji gūst popularitāti visā pasaulē un Latvijā.

Sportists vada savu suni pa šķēršļu trasi tiesneša noteiktajā secībā. Tiesnesis vērtē izpildes precizitāti un pareizību, kā arī uzdevumu izpildes laiku katram pārim. Uzvar tas pāris, kurš veic trasi ātrāk par citiem un bez kļūdām.

Saimnieks nedrīkst pieskarties ne sunim, ne šķēršļiem. Suni drīkst vadīt tikai ar balsi, žestiem un ķermeņa valodu, kas prasa no abiem komandas locekļiem – cilvēka un suņa – veiklību un reakcijas ātrumu.

Ieeja uz sacensībām ir bez maksas. Sacensības abās dienās notiks no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00.

Sacensības organizē: Latvijas Kinoloģiskā federācija (LKF), Latvijas Aitu un Ganu Suņu Audzētāju Klubs (LAGSAK) un biedrība „Suņu sporta attīstības centrs” (SSAC), „Dino Zoo” un kompānija „Denzel” (Perfect Dog). Tās atbalsta arī Rīgas pašvaldība.