Rīga tika pārstāvēta Amerikas filmu tirgū

14. Novembris, 2019

9. novembrī, Santamonikā Kalifornijas štatā Amerikas filmu tirgus (AFM) ietvaros norisinājās projekta “North Star Film Alliance” atklāšanas pasākums. Pasākumā, kas vērsa ārvalstu producentu uzmanību uz jaunu un nebijušu konceptu par trīs valstu – Latvija, Igaunija, Somija – filmēšanas reģionu, tika demonstrēta prezentācija, organizēta paneļdiskusija par reģiona esošo pieredzi, finansiālajām un tehniskajām iespējām, kā arī jautājumu un atbilžu sesijā tika skaidrotas trīs valstu filmēšanas alianses priekšrocības.


Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments piedalās Interreg Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas „North Star Film Alliance” projektā, kopā ar Igaunijas un Somijas partneriem.

Projekta “North Star Film Alliance” mērķis ir palielināt ārvalstu filmu projektu un finansējuma pieplūdumu Latvijas, Igaunijas un Somijas filmu ražošanas nozarē, it īpaši uzrunājot iespējamos filmētājus ārpus Eiropas Savienības robežām.

Amerikas filmu tirgus tiek rīkots katru gadu kopš 1981. gada un pulcē vairāk kā septiņus tūkstošus kino industrijas profesionāļu. Pārstāvji no vairāk nekā 70 valstīm ierodas uz šo Amerikas lielāko filmu tirgu, lai iegūtu jaunus kontaktus, slēgtu līgumus un apmeklētu seminārus un konferences par kino industriju.