Rīgā tiks atklāts Latvijā pirmais oficiālais Santjago ceļa simbols

18. Jūlijs, 2019

Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācija jeb Camino Latvia par godu Sv. Jēkaba dienai 25.jūlijā plkst.17 pie Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles organizē svinīgu pasākumu, kur tiks atklāts Latvijā pirmais oficiālais Santjago ceļa simbols un pasniegta pirmā Latvijas svētceļnieku pase latvietim, kurš nogājis Santjago ceļu no Jēkaba katedrāles sliekšņa līdz pašai Santjago de Kompostelas katedrālei.


Pie katedrāles sliekšņa notiks Latvijā pirmās Santjago oficiālās ceļa zīmes atklāšana (bruģī iestrādāts bronzas gliemežvāks), Latvijā pirmās svētceļnieku pases dāvāšana Bruno Skaram un svētceļnieku reģistra grāmatas pasniegšana katedrālei.

Programmā paredzētas Latvijas Romas katoļu un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāju un Rīgas Domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja uzrunas, kā arī neliels svētbrīdis.

Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācija ir organizācija, kas, ievērojot Eiropas Sv. Jēkaba ceļa federācijas izvirzītos mērķus un nosacījumus, veido Santjago ceļu Latvijā. Latvijas posms iekļausies Eiropas Santjago ceļu tīklā. Pie mums Santjago ceļa izpēte un veidošana tika aizsākta 2019.gada martā. Plānots, ka ceļš būs aptuveni 300 km garš – sāksies Valgā, cauri Vidzemei vīsies uz Rīgu (ar atzaru uz Sv. Meinarda salu Ikšķilē, kas saistīta ar kristietības pirmsākumiem Latvijā), tālāk caur Zemgali turpināsies līdz Žagarei, kur savienosies ar Lietuvas Santjago ceļu.

Santjago ceļš ir senākais kultūrvēsturiskais ceļš Eiropā, kas 1993. gadā iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objektu sarakstā.