Rīgā viesosies starptautiski atzītais NHK Tokijas bērnu koris no Japānas

15. Augusts, 2018

Baltijas un Somijas koncerttūres ietvaros no 2018. gada 21. līdz 25. augustam Latvijā viesosies NHK Tokijas bērnu koris no Japānas (pilnā nosaukumā – Japānas Raidorganizāciju korporācijas Tokijas bērnu koris) diriģentu Kendži Otani un Noriko Kanedas vadībā.


Diriģents Kendži Otani par viesošanos Latvijā saka: “Esam priecīgi sniegt koncertus zemē ar bagātu vēsturi un brīnišķīgu dabu. Ziemeļeiropas un Baltijas valstu spēcīgās kordziedāšanas tradīcijas jau ilgus gadus ir Japānas mūziķu uzmanības lokā. NHK Tokijas bērnu koris ir pagodināts iepazīt latviešu kultūru, vienlaikus iepazīstinot klausītājus ar Japānas kormūziku.”

Kora sadarbības partneris Latvijā ir Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un diriģente Aira Birziņa. Rīgas Doma meiteņu koris TIARA šobrīd ir viens no spilgtākajiem Latvijas mūzikas kolektīviem un viens no vadošajiem meiteņu koriem pasaulē, tā daudzveidīgo darbību raksturo mākslinieciski augstvērtīgs sniegums. Kora sastāvā dzied visas Rīgas Doma kora skolas audzēknes no 3. līdz 9. klasei.

Stiprinot abu valstu draudzību kormūzikas laukā, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un NHK Tokijas bērnu koris aicina uz koncertu “Impresijas” Rīgas Domā 2018. gada 24. augustā plkst. 19.00. Koncertā piedalīsies Jolanta Barinska (ērģeles), Rīgas Doma meiteņu koris TIARA (diriģente Aira Birziņa) un NHK Tokijas bērnu koris (diriģenti Kendži Otani un Noriko Kaneda).

Programmā M. Einfeldes, R. Dubras, U. Prauliņa, A. Kalēja, Ž. Alēna, R. Oguras, S. Otas un citu komponistu mūzika. Koncerta “Impresijas” programmā ietvertās muzikālās ainavas klausītājiem dāvās divu izcilu koru priekšnesumus un krāsainus iespaidus varenajās Rīgas Doma ērģeļu skaņās. NHK Tokijas bērnu kora dziedājumā būs klausāms pasaules pirmatskaņojums Uģa Prauliņa jaundarbam “Japānas impresijas”, par ko diriģents K. Otani saka: “Iedvesmojoties no japāņu tradicionālās dzejas, komponists radījis skaistu un aizkustinošu mūzikas skanējumu.

Esmu pārliecināts, ka skaņdarbs taps iemīļots arī Japānā.” Meiteņu kora TIARA priekšnesumā skanēs emocionāli piesātinātie M. Einfeldes, K. Krēka un M. Košāra sakrālie skaņdarbi. Skanot R. Dubras “Gavilēm” diviem koriem, koncerta noslēgumā apvienosies latviešu un japāņu dziedošie bērni. Biļetes uz šo koncertu iespējams iegādāties Rīgas Doma kasē.