Rīgai 818! 12 galvenie pasākumi Pilsētas svētkos

7. Augusts, 2019

No 16. līdz 18. augustam Rīga plaši svinēs savu jau 818. dzimšanas dienu. Šoreiz svētku tēma ir pilsētas leģendas. Rīga.lv ir sagatavojusi ieskatu, mūsuprāt, spilgtākajos un interesantākajos notikumos, kas paredzēti dažādām auditorijām un dažādām gaumēm.


Ar detalizētu Pilsētas svētku programmu var iepazīties vietnē www.rigassvetki.lv.

Braukšana sabiedriskajā transportā 17. un 18. augustā – bez maksas!

1.Latvijā lielākais pikniks pie Mežaparka Lielās estrādes

Foto: publicitātes

Kur: Mežaparka Lielajā estrādē (Ostas prospektā 11)

Kad: 16. augustā no plkst. 16.00 līdz 21.00

Mežaparka Lielajā estrādē 15 000 kvadrātmetros, kurus sedz zaļa zālīte, būs unikāla iespēja atpūsties Latvijā lielākajā piknikā un vienlaikus vērot, kā top jaunā Mežaparka Lielā estrāde.

Pozitīvās enerģijas lādiņu ar skatītājiem dalīs grupa „Dagamba”. Koru dziesmas spēks brīvdabas estrādē izskanēs kopā ar komponistu un instrumentālistu Raimondu Tigulu. Vakara atmosfēru ar tradicionālām kokles skaņām un mūsdienīgām improvizācijām papildinās koklētāja Laima Jansone. Visu vakaru spēlēs „Ceremoniju orķestris”. Bērniem jautras rotaļas un atraktīvas spēles sagādās iemīļotie pasaku tēli. Par patīkamu atmosfēru Lielajā Mežaparka piknikā gādās pasākuma vadītājs Valters Krauze.

Piknikā būs iespēja nobaudīt pasaules valstu virtuves ēdienus un atspirdzinošus dzērienus. Varēs iegādāties Latvijas amatnieku un vietējo mājražotāju izgatavotās preces.

Šobrīd norit Mežaparka Lielās estrādes būvniecības B1 daļa. Ir paveikti jau vairāk nekā 42 % no plānotajiem būvniecības darbiem. Ir uzmontētas kupola pirmās metāla kolonnas, kas veidos estrādes jumta konstrukciju. Projekts ir unikāls ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mērogā. Pavisam tiks izvietotas 44 kolonnas, garākā no tām būs 26 metrus un svērs 21 tonnu. Ir pabeigta estrādes ēkas slīpā pārseguma izbūve, notiek ārējo metāla kāpņu un margu montāža, hidroizolācijas izveide un slīpā pārseguma, kā arī estrādes pakāpienu saliekamo dzelzsbetona elementu montāža.

Būvdarbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īsteno pilnsabiedrība „LNK RERE”, un tos ir iecerēts pabeigt 2020. gada 18. jūnijā pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Ieeja piknikā bezmaksas!

2.Pilsētas leģendas. Leģendu tikšanās

Foto: publicitātes

Kur: 11. novembra krastmalā

Kad: 17. augustā no 13.00 līdz 23.10

Svētku galvenais notikums, kas noslēgsies plkst. 23.00 ar salūtu.

No 13.00 līdz 21.30 būs skatāmi dažādi priekšnesumi, kurus vieno kopēja tēma “Pilsētas leģendas”. Mākslinieki stāstīs leģendas par tēmām “Rīgas kalni. Rīgas apkaimes”, “Rīgas dzīvnieki – Rīgas simboli”, “Pirmā Ziemassvētku egle”, “Rīgas spoki”, “Lielais Kristaps. Rīgas leģendārās personības” un daudzus citus. Plkst. 21.30 sāksies lielkoncerts “Lielpilsētas studentu leģendas”, kurā piedalīsies Ieva Akuratere, Ginta Krievkalna, Antra Stafecka, Raimonds Bartaševičs, Ralfs Eilands, Daumants Kalniņš, Viktors Lapčenoks, Zigfrīds Muktupāvels, Ģirts Rozentāls (OZOLS), Mārtiņš Ruskis un Kaspars Upaciers (UFO), Rīgas kamerkoris “Ave Sol”. Diriģents Andris Veismanis.

Lielkoncerta vadītājs Gundars Āboliņš. Mākslinieciskais vadītājs diriģents Romāns Vanags.

Visu dienu krastmalā darbosies Amatnieku darinājumu tirdziņš (Akmens tilta pusē), brīvdabas kafejnīcas, būs smilšu skulptūru veidošana un apskate, pilsētvides objektu izstāde, kas veidota dažādās mākslinieciskajās tehnikās.

3.Aviācijas svētki “RIGA FLY-IN 2019”

Foto: publicitātes

Kur: Lidlaukā “Spilve”, Daugavgrīvas šoseja 2 (pietura "Voleri")

Kad: 17. augustā no 12.00 līdz 18.00.

Tieši pirms 100 gadiem, 1919. gadā, Latvijas Republikā tika izveidota pirmā valstiskā aviācijas struktūra – Latvijas armijas aviācijas grupa. Šogad pasākums veltīts šim notikumam, un par tā devīzi izvēlēts lidotāja un žurnālista Rūdolfa Celma 1937. gadā izdotās grāmatas virsraksts “Tev būs lidot!”. Plkst. 12.30 Spilvē notiks svinīga grāmatas jaunā izdevuma prezentācija.

  • No 12.00 līdz 18.00 Aviošovs ar antīko lidaparātu, izpletņlēcēju, militārās un sporta aviācijas piedalīšanos.
  • No 12.00 līdz 15.00 Aviācijas vēstures erudītu konkurss. Galvenā balva – “airBaltic” dāvināts lidojums uz jebkuru galamērķi divām personām, kā arī citi pārsteigumi.
  • No 14.00 līdz 18.00 Jaunums! Dronu paraugdemonstrējumi un sacensības.

4.Rīgas brīvostas SUP festivāls “Supiāde 2019”

Foto: publicitātes

Kur: Kronvalda parkā un pilsētas kanālā, pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas

Kad: 16. augustā – no 17.00 līdz pat vēlam vakaram; 17. augustā – no 10.00 līdz pat vēlam vakaram.

SUP (Stand Up Paddle) ir īpašs dēlis, uz kura, stāvot kājās, var peldēt, piemēram, pa kanālu. Šis izklaides veids kļūst arvien populārāks Rīgā.

Festivāls sāksies piektdien, 16. augustā, plkst. 17.00. Un plkst. 19.00 notiks paraugdemonstrējumi uz SUP dēļiem un karnevāls. Pēc tam būs koncerti un divi 15 minūšu strūklaku šovi (šovi notiks plkst. 22.00 un 22.45, kad jau satumsīs krēsla). No plkst. 22.00 līdz 3.00 strūklaku šovs “Ūdens stāsts mēness gaismā” būs skatāms ik pēc 15 minūtēm.

Sestdien, 17. augustā, norisināsies Latvijas čempionāts SUP sprintā un “SUPiādes” komandu stafetes. No plkst. 19.00 līdz 21.00 – afterparty DJ pavadībā, plkst. 21.00 – pārsteiguma koncerts.

5.Rīgas svētku restorāns

Foto: publicitātes

Kur: Spīķeru centrālajā laukumā

Kad: 17. augustā no 12.00 līdz 20.00

15 Latvijas galvaspilsētas šefpavāri ielūdz pilsētas iedzīvotājus un viesus uz svētku restorānu brīvā dabā. Te varēs nogaršot sezonālos ēdienus no vietējiem produktiem, kā arī ēdienus, kas gatavoti pēc senām receptēm, kuras saistītas ar leģendām apvītiem notikumiem un laikiem.

6.PĀRI. Koncerts, kas veltīts Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgades sezonas atklāšanai

Foto: publicitātes

Kur: Doma laukumā

Kad: 16. augustā no 21.00 līdz 23.00

Doma laukumā savīsies vēsture un mūsdienas. Uz skatuves kāps divi stilistiski atšķirīgi un spilgti kolektīvi – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Baroka orķestris un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Doma kora skolas bigbends.     

7.Pasaku dārzs un Grāmatu iela

Foto: publicitātes

Kur: Vērmanes dārzā

Kad: 17. augustā no 12.00 līdz 18.00; 18. augustā no 12.00 līdz 18.00

Sestdien un svētdien Vērmaņdārzs pārvērtīsies par īstu svētku zonu pašiem mazākajiem. Abas dienas uz parka skatuves būs īpašas izrādes bērniem: animācijas filmas, leļļu izrādes, cirka priekšnesumi, izrādes bērniem. Parkā darbosies radošās darbnīcas, būs karuseļi, varēs priecāties par ziepju burbuļu šovu un satikt iemīļoto pasaku varoņus.

17. augustā Vērmanes dārzā no pulksten 12.00 līdz 18.00 parādīsies Grāmatu iela: 20 izdevēji piedāvās savus iespieddarbus, būs tikšanās ar autoriem, grāmatu prezentācijas, konkursi, viktorīnas, bērnu radošās darbnīcas.

8. “Hanzas perons. Pārvērtības” un koncerts “No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā”

Foto: publicitātes

Kur: Kultūras un mākslas telpā “Hanzas Perons”, Hanzas ielā 16A
Kad: Jauno pasākumu norises vietu var apmeklēt 17. augustā no 12.00 līdz 21.00; 18. augustā no 12.00 līdz 18.00. Koncerts – 17. augustā no plkst. 18.00 līdz 19.40.
Pagājušā gadsimta sākumā šeit atradās Rīgas preču dzelzceļa stacija, tagad bijusī noliktavas ēka ir kļuvusi par vietu kultūras pasākumiem. Rīgas svētku laikā “Hanzas Perons” pirmo reizi vērs durvis plašākai publikai. To apskatīt var katrs individuāli vai 17. un 18. augustā doties ekskursijā, ko vadīs arhitekts Reinis Liepiņš. Ekskursiju dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc iepriekš jāpiesakās vietnē www.hanzasperons.lv.
Koncertu “No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā” piedāvā orķestris “Rīga”. Tajā skanēs komponistu darbi, kuru vārds saistīts ar Rīgu: Riharda Vāgnera, Jāzepa Vītola, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un citu mūziķu skaņdarbi. Tas būs muzikāls stāsts par tādiem leģendāriem rīdziniekiem kā režisoru Sergeju Eizenšteinu, šahistu Mihailu Tālu, režisoru Eduardu Smiļģi, dzejniekiem Aleksandru Čaku, Ojāru Vācieti, Imantu Ziedoni un citām leģendārām personībām.

9.Doms bērniem – 2019

Foto: publicitātes

Kur: Rīgas Doma dārzā

Kad: 17. augustā no 11.00 līdz 16.00

Arī šogad Doma katedrāle savas durvis vērs pašiem mazākajiem apmeklētājiem. Būs radošās darbnīcas, dažādu vecumu bērni caur mūziku, spēlēm un mākslu iepazīs katedrāles vēsturi.

10.Senās Rīgas muzikālās leģendas

Foto: publicitātes

Kur: Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera ielā 2

Kad: 16. augustā no plkst. 23.00 līdz 00.00; 17. augustā no plkst. 15.00 līdz 19.00; 18. augustā no plkst. 13.00 līdz 18.00.

Koncertciklā būs vairāki 17.−18. gadsimta mūzikas koncerti. Tajos piedalīsies baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, starptautiskais senās mūzikas ansamblis “Neymann Ensemble”, kontrtenors Sergejs Jēgers, aktieris Ivo Martinsons. Būs arī viesi no Lietuvas un Vācijas.

Ar koncertu programmu un norises laikiem var iepazīties šeit.

11.Latvijas meistaru gadatirgus, Maizes iela un Lielo leļļu un talismanu svētki

Foto: publicitātes

Kur: Esplanādē

Kad: Amatnieku tirdziņš darbosies 16. un 17. augustā no 11.00 līdz 20.00; 18. augustā no 11.00 līdz 18.00.

17. augustā plkst. 13.00 Esplanādē sāksies Lielo leļļu un talismanu svētki, bet no plkst. 15.00 līdz 16.00 lelles dosies gājienā uz 11. novembra krastmalu.

Latvijas amatnieku gadatirgū “Gabaliņš Latvijas. Latvijas leģendas” būs iespējams iegādāties drēbes, apavus, rotas, skaistumkopšanas produktus, gardumus, iepazīties ar Latvijas tūrisma piedāvājumiem. Lielā gadatirgus ietvaros 17. augustā no plkst. 11.00 līdz 20.00 darbosies tradicionālā Maizes iela, kur varēs redzēt, kā tiek cepta maize, un piedalīties degustācijās.

Lielo leļļu un talismanu svētki ir Latvijā iemīļots pasākums pašu jaunāko apmeklētāju vidū. Iepriekšējos gados par skatītāju iemīļotākajiem talismaniem atzīti lauvēni Rī un Ga, pelēns Džudiņš, runcis Rūdis, bebrs Bruno un citi varoņi.

12.Pludmales spēles

Foto: publicitātes

Kur: Ķīpsalas pludmalē pie "Saules akmens", Lucavsalā, Daugavā, starp Vanšu tiltu un Andrejostu

Kad: 17. un 18. augustā, visas dienas garumā

Pludmales spēles notiks pilsētas atpūtas zonās pie ūdenstilpnēm, galvenokārt Ķīpsalā un Lucavsalā. Programmā iekļauts Latvijas skeitborda čempionāts, sacensības jaunajiem burātājiem, pludmales volejbols, petanks, florbols, pludmales futbols, trīscīņa, peldēšana, tautas bumba, krosmintons, pludmales handbols, pludmales teniss, SUP airēšana. Detalizētu sacensību grafiku var apskatīt šeit (skatīt pasākumus, kuru nosaukumā parādās frāze Pludmales spēles).