Rīgas 1. slimnīcā viesojas mediķi no Krievijas pašvaldībām

17. Oktobris, 2019

Mediķi no Krievijas pašvaldibām iepazinās ar  Rīgas 1. slimnīcas darbu.


Tveras pilsētas domes priekšsēdētājs Jevgeņijs Pičujevs, kurš pirms savas politiskās karjeras sākuma vadījis Tveras medicīnas universitātes klīniku, Rīgu ar šādu darba vizīti apmeklējis pirmoreiz. “Pašlaik uzsvars tiek likts uz mūsdienīga aprīkojuma izmantošanu un mūsdienu diagnostikas metodēm.. Tas viss mums ir ļoti interesanti. Un mēc domāsim, ko no tā mums pārņemt vai, tieši otrādi – ko ieteikt,” sarunā ar RĪGA.LV sacīja Jevgeņijs Pičujevs.

“Esmu ļoti priecīga par iespēju apmeklēt Rīgas 1. slimnicu. Jums ir ļoti bagātīga pieredze. Un mēs to varam nodot saviem studentiem. Mēs mācāmies no jums,” sacīja Pleskavas Valsts universitātes medicīnas un bioķīmijas katedras vadītāja Jevgēnija Slučanka.

“Šī vizīte ir lieliska ar to, ka mēs varam tikties ar savas jomas profesionāļiem. Un mums ir ļoti patīkami, ka mums ir, ko parādīt mediķiem no Krievijas. Rīgas 1. slimnīca ir mūsu lepnums un mēs pret to attiecamies ar īpašu uzmanību. Mēs vēlamies attīstīt savstarpējās attiecības starp mūsu valstu un pilsētu profesionāļiem,” pēc tikšanās sacīja Rīgas vicemēre.

“Mēs vēlamies pastāstīt kolēģiem no Krievijas par to, ka mūsu slimnīca atradās uz slēgšanas sliekšņa. Mēs parādām, ko mums ir izdevies panākt pateicoties Rīgas domes investīcijām. Pastāstām par savām spējām strādāt ekonomiski izdevīgi. Mūsu medicīnas iestādes strauji attīstās un jebkura tikšanās pieredzes apmaiņas nolūkiem vienmēr ir ļoti svarīga,” uzsvēra Rīgas 1. slimnīcas vadītāja Natālija Zlobina.

Rīgas dome Rīgas 1. slimnīcas attīstībā ir ieguldījusi aptuveni 20 miljonus eiro, kas ļāvis šai medicīnas iestādei sākt jaunu dzīvi un kļūt par līderi inovatīvu diagnostikas metožu pielietojuma un farmakoloģiskās ārstēšanas jautājumos.