Rīgas Centrālajā bibliotēkā notiks Baltu vienības dienai veltīts pasākums

12. Septembris, 2018

21. septembrī plkst.12.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 6. stāvā) notiks Baltu vienības dienai veltīts pasākums, kurā piedalīsies tulkotājs un redaktors Jānis Elsbergs.


Pasākuma apmeklētāji varēs apskatīt literatūras izstādi, kurā eksponēta daļa no Rīgas Centrālās bibliotēkas krājumā esošās lietuviešu daiļliteratūras, kas tulkota latviešu valodā, kā arī uzziņu literatūra par Lietuvas vēsturi, valodu un kultūru.

Baltu vienības dienai veltītajā literatūras izstādē apskatāmas grāmatas, kuru autoru vārdi Latvijas lasītājiem jau ir ļoti labi zināmi – Jurga Ivanauskaite, Kristina Sabaļauskaite, Arvīds Jozaitis, Sigits Paruļskis, Petrs Dirģēla un citi. Tāpat izstādē redzami arī lietuviešu literatūras klasiķu – Žemaites, Kristijona Donelaiša – darbi.

Kopš 2000. gada 22. septembris Latvijā un Lietuvā ir oficiāli atzīmējams datums – Baltu vienības diena. Šai samērā nesenajai tradīcijai pamatā ir viduslaiku vēstures notikums – kauja pie Saules, kura, saskaņā ar 14. gs. Livonijas ordeņa hronista Vartberges Hermaņa ziņām, notikusi 1236. gada 22. septembrī. Šajā dienā baltu tautas - lietuvieši un zemgaļi - Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni. Mēs, latvieši un lietuvieši, esam brāļu tautas. Šogad, mūsu valstiskuma atjaunošanas un dibināšanas 100. gadskārtā tas ir jo īpaši nozīmīgi.