Rīgas Centrāltirgū parādīsies jauni plastmasas maisiņi

20. Decembris, 2018

Likumprojekts «Grozījumi Iepakojuma likumā» paredz, ka no 2019. gada 1. janvāra tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņus patērētājiem vairs neizsniegs bez maksas. Ierobežojumi attieksies ne tikai uz vieglās plastmasas iepirkumu maisiņiem, bet uz visu veidu plastmasas maisiņiem neatkarīgi no to materiāla biezuma. Centrāltirgus jau laikus gatavojas pārmaiņām. Redzot, ka pieprasījums pēc biomaisiņiem pakāpeniski aug, šobrīd aktīvi tiek strādāts, meklējot dažādas videi draudzīgas iepakojuma alternatīvas tirgū pārdotajām precēm.


Atbalstītais grozījumu projekts paredz arī pienākumu tirgotājiem tirdzniecības vietās aizvietot vieglās plastmasas iepirkumu maisiņus ar iepakojumu no dabisko šķiedru un bioplastmasas izejmateriāliem. Tāpat nepieciešams informēt patērētājus par plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanas nepieciešamību un alternatīviem iepakojuma veidiem.

AS “Rīgas Centrāltirgus” ir sociāli atbildīgs uzņēmums. Viena no uzņēmuma prioritātēm ir mazināt ietekmi uz vidi un atbalstīt nelietderīgi iztērētu resursu samazināšanu, domājot par ekoloģisku saimniekošanu un sekojot līdzi likumdošanas izmaiņām.

RCT aicina ikvienu tirgotāju un nomnieku atbalstīt likumprojekta iniciatīvu un padarīt mūsu tirgu zaļāku!