Rīgas domes komiteja atbalsta jauna pārtikas tirgus izveidi Imantā

21. Februāris, 2019

Šodien, 21.februārī, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā deputāti atbalstīja SIA “Imantas tirgus” iesniegto pieteikumu – izveidot jaunu pārtikas produktu tirgu Kurzemes prospektā 3 – bijušajās lielveikala “Prisma” telpās.


Jau pagājušā gada oktobrī dome konceptuāli pauda atbalstu šai iniciatīvai, nu tiks pieņemts lēmums par tirgus statusa piešķiršanu šai teritorijai; reālu tirdzniecību drīkstēs sākt tikai pēc lēmuma apstiprināšanas domes sēdē.

Tirgus darba laiks būs no 8.00 – 20.00 katru dienu. SIA "Imantas tirgus" pārstāvji ir informējuši, ka vairāk nekā 90% produktu, ko varēs iegādāties, būs no Latvijas ražotājiem, īpaši - mājražotājiem, kuriem ir problēmas tikt pārstāvētiem citās vietās, izņemot gadatirgus. Viņiem būs iespēja Imantas tirgū atrasties pastāvīgi.

Atbilstoši Rīgas domes saistošo noteikumiem “Par kārtību, kādā tiek piešķirts tirgus statuss un tirgus pārvaldītājs saskaņo ar Rīgas pilsētas pašvaldību tirgus noteikumus”, jauna tirgus Kurzemes prospektā 3D, Rīgā, izveidošanas lietderība ir saskaņota Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Rīgas domes Satiksmes departamentā un Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā.

Savukārt, 2018.gada 3.decembrī Būvniecības valsts kontroles birojs ir veicis ēkas apsekošanu un konstatējis, ka tā atbilst Būvniecības likumā noteiktajām būtiskajām prasībām ēkas mehāniskajā stiprībā un stabilitātē un lietošanas drošībā.