Rīgas galvenā nūjošanas trenere: treniņos mēs beidzot sākam elpot!

2. Maijs, 2019

Portāls Riga.lv parunāja ar Katrīnu Gorbatenkovu, kura ir atbildīga par nūjošanas projektu rīdziniekiem. Trenere pastāstīja par nūjošanas plusiem un paskaidroja, kāpēc sākt nūjot nedrīkst patstāvīgi. Bet pievienoties bezmaksas nūjošanas nodarbībām var jau šodien!


Mūsu projekts ir unikāls!

Esmu atbildīga par nūjošanas projektu jau trīs gadus un esmu viena no projekta oficiālajām trenerēm. Nūjošanu es saucu par Dieva dāvanu, jo šis šķietami vienkāršais, ikvienam pieejamais sporta veids ir ļoti svarīgs mūsu pašsajūtai!

Bet mūsu projekts vispār ir unikāls, tikai iedomājieties – 16 vietās dažādās Rīgas apkaimēs iedzīvotāji var pilnīgi bez maksas apmeklēt regulārus treniņus – vismaz trīs reizes nedēļā. Kas gan var būt labāks?

Ar nūjošanu Latvijā cilvēki nenodarbojas sen. 2007. gadā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju to prezentējām forumā “Sports for All”, bet jau 2008. gadā pievienojāmies Starptautiskajai Nūjošanas federācijai. Mēs sākām aktīvi rīkot seminārus, gatavot trenerus un instruktorus, rīkot publiskus pasākumus. Tas viss notiek augstākajā līmenī, mums ir slēdziens no Izglītības un zinātnes ministrijas, tāpēc arī rezultāti ir ļoti labi.

Kā ir pareizi nūjot?

Ar nūjošanu nevajadzētu nodarboties patstāvīgi! Nūjošana šķiet ļoti vienkārša, bet ir tādas nianses, kuras jūs paši nepamanītu nevienā apmācību video.

Sākumā noteikti atnāciet uz nodarbībām: ir pieņemts uzskatīt, ka ir jāapmeklē vismaz sešas nodarbības ar treneri, pirms sākt nūjot patstāvīgi. Bet, lai pilnībā apgūtu tehniku, varētu būt nepieciešami pat seši mēneši.

Foto: Riga.lv

Nūjošana viennozīmīgi uzlabo dzīves kvalitāti visās tās jomās. Jo lielu daļu laika mēs sēžam četrās sienās, pie stūres, ofisos, mājās pie televizora… Tas uzdzen depresiju! Bet treniņos mēs beidzot sākam elpot, iztaisnojam muguru, ievelkam vēderu, satiekam domubiedrus! Uzzinām, kādi un kur norit pasākumi un koncerti, jo Rīgā tiek rīkoti dažādi bezmaksas pasākumi, un treniņos mēs apmaināmies ar informāciju par tiem.

Foto: Riga.lv

Ko dod nūjošana?

Nūjošana sniedz prieku un atbrīvo no stresa, treniņu laikā izdalās prieka hormoni. Pateicoties treniņiem uzlabojas miegs, garastāvoklis, vielmaiņa. Ne mazāk svarīgi – nav nozīmes, vai esat vesels vai slimojat ar kaut ko, esat vecs vai jauns, sieviete vai vīrietis – droši var nākt pie mums uz nodarbībām! Visi mūsu treneri ir patiešām brīnišķīgi, draudzīgi un cilvēcīgi, reizēm arī stingri – bet vienmēr paskaidro, uzmundrina un ieklausās.

Foto: Riga.lv

Nūjošanas popularitāte ir ļoti augusi. Un dalībnieku skaits nodarbībās pastāvīgi aug, nodarbībās vienmēr ir līdz pat 35 cilvēkiem, sliktā laikā – ne mazāk par 20. Nāk dažāda vecuma cilvēki – sākot no 30 gadiem, māmiņas ar bērniem, tāpēc nevajag domāt, ka nūjošana ir pensionāru sporta veids.

Treniņi mums ir bez maksas un inventārs ir katram trenerim un tas vienmēr ir pietiekami visiem.

Laika apstākļi tagad ir lieliski – ir silti, pavasaris iedvesmo uz pastaigām un treniņiem svaigā gaisā. Droši nāciet!

Informāciju par nūjošanas nodarbību norises vietām var atrast šeit:

Bezmaksas nūjošanas nodarbības: grafiks maijam