Rīgas interešu izglītības pulciņi aicina ciemos: apmeklējiet koncertus, darbnīcas, spēles un izstādes

5. Oktobris, 2018

No 5. līdz 28. oktobrim Rīgas interešu izglītības iestādēs ar daudzpusīgu aktivitāšu programmu norisināsies pasākumu cikls „Tā daļa manas Rīgas”, aicinot iedzīvotājus kopā ar iestāžu skolotājiem, bērniem un jauniešiem iepazīt un no jauna piedzīvot savu pilsētu Rīgu, sagaidot Latvijas simtgadi. Projekta atklāšana notiks tirdzniecības parkā „Alfa” ar foto izstādi, savukārt noslēgumā gaidāms grandiozs lielkoncerts „Tā daļa manis..” VEF Kultūras pilī, kurā piedalīsies arī grupa „Astro`n`out un Latvijas Radio 5 DJ Magnuss Eriņš. Pasākums iekļauts Latvijas valsts simtgades Rīgas pasākumu programmā.


Kopumā pasākumu cikls ietver 14 notikumus interešu izglītības iestādēs 13 dienās. Pasākumos iestādes aicina izzināt: Juglu, Āgenskalnu, Torņakalnu, Imantu, Purvciemu, Pļavniekus u.c. apkaimes. Iesaistot iestāžu audzēkņus un skolotājus, tiek gatavotas īpašas izstādes par personībām, vietām un notikumiem, kas veidojuši Rīgu un Latviju tādu, kāda tā ir šobrīd, sagaidot simtgadi. Gaidāmi arī koncertuzvedumi, radošas aktivitātes, sacensības un citas aktivitātes visai ģimenei. Apmeklējot vairākus notikumus un aizpildot īpašo pasākuma ceļa karti, apmeklētājiem būs iespēja iegūt balvas.

Projekta atklāšana notiks 5. oktobrī plkst. 17.00 tirdzniecības parkā „ALFA” ar īpašu foto izstādi, kuras tapšanā piedalījās visas interešu izglītības iestādes sadarbībā ar fotogrāfu Jāni Romanovski. Atklāšanas dienā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs grupas Astro`n`out soliste Māra Upmane-Holšteine, kas pati reiz aktīvi iesaistījusies un līdzdarbojusies interešu izglītības pulciņos Rīgā.Pirmie notikumi interešu izglītības iestādēs gaidāmi jau 6. oktobrī, kad uz Āgenskalnu aicina bērnu un jauniešu vides izglītības centrs „Rīgas Dabaszinību skola”, kur no plkst. 10 līdz 16 apmeklētājus iesaistīs radošajās darbnīcās, foto orientēšanās sacensībās pa Āgenskalnu, interaktīvās spēlēs un citās aktivitātēs, savukārt Torņakalnā bērnu un jauniešu centrā (BJC) „Altona” plkst. 12 atklās foto izstādi „Torņakalns – mūsu daļa Rīgas”, plkst. 13 tiks dots starts orientēšanās sacensībām „Torņakalna pērles”. Dienas noslēgumā apmeklētājus gaidīs muižkunga sarūpētā zupa, rotaļas un spēles kopā ar BJC „Altona” audzēkņiem un skolotājiem.

Notikumi no 9. līdz 13. oktobrim

9. oktobrī BJC „IK Auseklis” no plkst. 15 līdz 19 būs iespēja izzināt Juglas apkārtni. Dienas aktivitāšu piedāvājumā radošās darbnīcas, izstādes par Juglas apkārtni un spēles lieliem un maziem apmeklētājiem. 11. oktobrī no plkst. 17 līdz 20 Rīgas Jauno tehniķu centrā no jauna atdzims Bišumuižas tirgus. Pasākums notiks 19. gadsimta noskaņās, būs iespēja apskatīt vizuāli plastiskās mākslas izstādi, Rīgas Jauno tehniķu centra pulciņu skolotāji apmeklētājiem būs sarūpējuši arī dažādas tematiskas nodarbes saistībā ar Bišumuižas tirgus vēsturi. 12. oktobrī BJC „Rīgas Skolēnu pils” no plkst. 14 līdz 18 aicinās iet pa Barontēva takām, ritinot tautasdziesmu kamolīšus, kuri stāstīs par iestādes kolektīvu darbību un vērtībām. Gaidāmas dažādas atraktīvas un radošas aktivitātes, kā arī koncerts. 13. oktobrī ar vērienīgu dienas programmu no plkst. 12 līdz 16 ciemos uz Latgales priekšpilsētas labirintiem aicina BJC „Daugmale”. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt BJC „Daugmale” tuvāko apkaimi, izstaigājot Miera dārzu un Kluso dārzu, Jēkabpils, Daugavpils, Kalupes un Katoļu ielas, atrast iztrūkstošos faktus orientēšanās aktivitātē. Darbosies arī vairākas radošās darbnīcas, kā arī ar izglītojošām spēlēm pasākumu kuplinās biedrība „Cita Rīga”.

Notikumi no 16. līdz 20. oktobrim

16. oktobrī Centra rajonu aicina izzināt pamatskola „Rīdze”. No plkst. 17 apmeklētājus gaidīs dažādas interaktīvas spēles, kas veltītas Rīgai, tāpat tiks atklāta vizuāli plastiskās mākslas izstāde „Soļi”, kuru veidojuši pamatskolas „Rīdze” skolēni iedvesmojoties no tuvākās apkaimes – Bastejkalns, Latvijas Nacionālais teātris, Kronvalda parks, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs u.c. vietām un personībām. Plkst. 18 skolas lielajā zālē sāksies koncerts „Soļi”. 17. oktobrī BJC „Laimīte” no plkst. 18 līdz 20 aicina iedzīvotājus iepazīt savu apkaimi un tās cilvēkus ar foto un iedzīvotāju stāstiem simts gadu griezumā. Pasākums notiks sadarbībā ar Sarkandaugavas bibliotēku, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja “Dauderi” nodaļu, Sarkandaugavas attīstības biedrību un Aldara muzeju. 18. oktobrī tehniskās jaunrades namā „Annas 2” no plkst. 16 līdz 19 aicinās apskatīt zinātnes centra „Tehnoannas pagrabi” ekspozīciju, iziet labirintu, kā arī piedalīties atrakcijā „Spoguļu efekti”. 20. oktobrī BJC „Bolderāja” iesaistīs vērienīgās pilsēt-orientēšanās sacensībās „Mana Rīga, mana Daugavgrīva”, iepazīstot un no jauna atklājot Daugavgrīvas un Bolderājas vides un kultūras objektus. Ar dalības noteikumiem vari plašāk iepazīties www.bjcbolderaja.lv. Sacensību sākums plkst. 12.00 BJC „Bolderāja” pagalmā.

Notikumi no 23. līdz 26. oktobrim

23. oktobrī BJC „Mīlgrāvis” no plkst. 14 līdz 18 aicina aktīvi pavadīt dienu radošajās darbnīcās un iesaistīties dažādās sporta spēlēs, arī fotoorientēšanās sacensībās. No plkst. 15 līdz 16 BJC „Mīlgrāvis” direktors Viktors Tetters iepazīstinās klātesošos ar skolas ēkas stāstiem, savukārt plkst. 16 gaidāma zivju zupas degustācija. Visas dienas garumā būs apskatāma izstāde „Vecmīlgrāvja stāsti” un dienas noslēgumā, plkst. 17, gaidāms koncerts, kurā līdztekus BJC „Mīlgrāvis” audzēkņiem piedalīsies arī A. Dombrovska mūzikas skolas audzēkņi. 24. oktobrī BJC „Zolitūde” no plkst. 12 līdz 16 rotāsies zem Zolitūdes varavīksnes. Dienas programmā astoņas dažādas radošās darbnīcas un aktivitātes, tāpat būs apskatāmas vairākas tematiskās izstādes. 25. oktobrī BJC „Kurzeme” no plkst. 15 līdz 19 būs iespēja iepazīt Imantu laikmeta griežos. Iestādes telpās būs iespējams apskatīt izstādi „No sendienām līdz mūsdienām”, darbosies piecas tematiskās radošās darbnīcas, aptverot laika posmu no 1920. gada līdz mūsdienām, tāpat apmeklētājus iesaistīs latviešu seno ziņģu, deju un rotaļu mācīšanas darbnīcā. Plkst. 18 gaidāma teātra izsrāde „Pašu audzināts” (pēc A. Alunāna). Kā noslēdzošais notikums pasākuma cikla ietvaros 26. oktobrī gaidāms mākslinieciskās jaunrades centrā „Praktiskās estētikas skola”, kur no plkst. 14.30 līdz 17.30 apmeklētājus aicinās izzināt Pļavniekus laikmetu griežos. Būs iespēja apskatīt vizuālās mākslas izstādi, iepazīstot Pļavnieku vēsturi laika posmā no 19.gs. līdz mūsdienām, darbosies trīs radošas tematiskās darbnīcas.

Plašāka informācija par projektu un notikumiem interešu izglītības iestādēs pieejama mājas lapā www.intereses.lv/tadalarigas.

Projekta noslēgumā 28. oktobrī VEF Kultūras pilī notiks lielkoncerts „Tā daļa manis...”, kurā katrs apmeklētājs varēs izdzīvot un piedzīvot savu daļu Latvijas. Koncertā roku rokā ar interešu izglītības kolektīviem un audzēkņiem piedalīsies arī grupa Astro`n`out un Latvijas Radio 5 DJ Magnuss Eriņš. Biļetes uz lielkoncertu „Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Projektu organizē Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, 13 Rīgas interešu izglītības iestādēm un pamatskolu „Rīdze”. Projektu atbalsta Rīgas dome, tirdzniecības parks “Alfa”, grupa “Astro`n`out”, gribuvasaru.lv, LuxExpress, piedzīvojumu parks “ABpark”, SIA “Kami”. Informē: portāls inbox.lv un SIA “JCDecaux”.

Rīgas interešu izglītības iestādes aicina – sāc ar sevi, sāc ar savu Latviju!