Rīgas Matīsa kapiem uzdāvināts elektromobilis (FOTO)

30. Aprīlis, 2019

Tagad pārvadāt smagus instrumentus, dēļus, salauztus soliņus un maisus ar rudenī sagrābtajām lapām būs daudz vienkāršāk un nenodarot kaitējumu apkārtējai videi. Vienas uzlādes laikā ietilpīgā elektriskā automašīna var nobraukt līdz pat 60 kilometriem. Bet, ja nepieciešams, tā var kalpot kā transportlīdzeklis pieciem cilvēkiem vienlaicīgi.


Šodien starptautiskā projekta “BSR Electric” ietvaros ar Rīgas enerģētikas aģentūras starpniecību atslēgas no jaunā elektriskā četrvietīgā elektromobiļa “Melex Diamond S-line” ar kravas nodalījumu tika nodotas Matīsa kapu administrācijai.

Foto: Riga.lv

Atgādinām, ka projekts saņēmis finansējumu INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Pirmais pilotprojekts bija divu elektroskūteru piešķiršana Rīgas 1. slimnīcai pagājušā gada rudenī.

Pirmais klusais elektriskais transportlīdzeklis kapsētas vajadzībām Rīgā “ieradies” no rūpnīcas Polijā, un tas ir īpaši pielāgots (pasaulē vienīgais no šī ražotāja!) universāls modelis. Parasti šādas elektriskās “Mekex” automašīnas tiek ražotas divos veidos – vai nu pasažieru, vai kravas.

Foto: Riga.lv

“Melex Diamond S-line” ir aprīkots ar izjaucamu kravas nodalījumu, kurā iespējams izvietot līdz pat trim metriem garus priekšmetus, kā arī ar ietilpīgu kasti, kas atrodas zem aizmugurējiem sēdekļiem. Elektromobiļa svars ir 850 kilogrami, pilns uzlādes cikls ir aptuveni astoņas stundas.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

“Kapsētas” elektromobilis var attīstīt maksimālo ātrumu līdz 24 km/h, taču drošības nolūkiem (šauri un nelīdzeni celiņi un galvenokārt vecāka gadagājuma kapsētas apmeklējumi), nevajadzētu pārsniegt 16 km/h ātrumu. Elektromobilis pārvietojas praktiski bez trokšņa, skaņas signālus tas izdod, tikai braucot atpakaļgaitā.

Šī pielāgotā elektromobiļa cena ir 16 500 eiro.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv