Rīgas svētki: kurp doties un ko darīt?

10. Augusts, 2018

Variantu, kā 17., 18. un 19. augustā pavadīt laiku, ir ļoti daudz. Pilsētas svētku ietvaros iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi varēs apmeklēt kultūras, sporta un izklaidējošos pasākumus. Programma ir tik plaša, ka izlemt būs patiešām grūti! Portāls riga.lv nolēma nedaudz sīkāk apskatīt vairākus pasākumus, kurus mums šķiet vērts apmeklēt. Iepazīstieties ne tikai ar mūsu subjektīvo viedokli, bet arī ar pilno programmu, kurā katrs atradīs kaut ko sev.


Pasākumi Rīgas svētku ietvaros noritēs ne tikai pilsētas centrā, bet arī mikrorajonos. Programma ar ļoti ērtu meklētāju un pasākumu aprakstiem pieejama rigassvetki.lv.

Kad gaidāms Rīgas svētku salūts?

Rīgas svētki: SKATIES TIEŠRAIDI no 11. novembra krastmalas

Piektdiena, 17. augusts

Imanta Kalniņa dziesmu vakars Grīziņkalnā

Vieta: Grīziņkalna parks blakus J. Asara ielai

Laiks: 19.00 – 22.00

Vieta koncertam nav izvēlēta nejauši – tieši šajā apkaimē dzimis un uzaudzis komponists. Vakara gaitā I. Kalniņa dziesmas izpildīs Austras Pupures audzēkņi un īpašie viesi – Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis, Marts Kristiāns Kalniņš un grupa Autobuss debesīs, vakaru vadīs Goran Gora. Tāpat piektdien arī Vērmanes dārzā noritēs koncerts – “Laikmets un mūzika”. Sīkāk – šeit. 

Foto: publicitātes

Rīgas brīvostas paviljons “Aquatorium”

Vieta: Kronvalda parks, pretī Rīgas brīvostas pārvaldes ēkai

Laiks: 18.00-00.00

Izglītojoši izklaidējoša instalācija, kas iepazīstinās bērnus un pieaugušos ar ostas darbu. “Ostas svētku” talismans Ronis Matrozis un viņa komanda apmeklētājiem vadīs dažādas atrakcijas un būs sagatavojis nelielus pārsteigumus. Tiem, kuri piektdienas vakarā vēlas atpūsties, tiks uzstādīta īpaša zona ar iespēju uzlādēt telefonu. Tāpat Rīgas brīvostas pārvalde ir sagatavojusi gaismas šovu “Ūdens stāsts mēness gaismā”: no plkst. 23.00 līdz 3.00 iedzīvotāji, iekārtojoties ērtās sēdvietās, ik pēc pusstundas varēs izbaudīt desmit minūtes garu gaismas un ūdens priekšnesumu, kas pastāstīs par ostas darbu. Tiek solīts, ka šovs būšot ļoti romantisks. 

Foto: publicitātes

Strazdumuižas ciemata svētki 2018

Vieta: Strazdumuižas parks, Braila iela 5

Laiks: 18.00-23.00 

Svētku ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta māksliniekiem, komponistiem, dzejniekiem, kuri savu profesionālo darbību vai dzīves gājumu sasaistījuši ar neredzīgajiem. Vakara gaitā noritēs koncerts, radošās darbnīcas, noritēs plenērs mākslinieka Aleksandra Kišiņeva vadībā, bērnus sagaida zinātniskais šovs un daudz kas cits.

Foto: publicitātes

Šie ir tikai trīs pasākumi – apskatīt, kas vēl Rīgā norisināsies piektdien, varat programmā. 

Sestdiena, 18. augusts

Ielu cīņas motocikliem “Rīgas kauss 2018”

Vieta: Eksporta iela, starp Muitas un Miķeļa ielām

Laiks: 9.00 – 17.00

Sadarbībā ar Streetfighters.lv un MCA Eksporta ielā tiks noskaidrots ātrākais motociklists – visas dienas garumā Eksporta ielā noritēs motociklu sacensības. Šogad par Rīgas kausu sacentīsies motociklisti divās kategorijās – ielu un sporta. Finālā iekļūs labākie no abām šīm kategorijām. 

Foto: publicitātes

Sveicieni no Sēlijas, senās Hanzas pilsētām, Liepājas un Jelgavas

Vieta: Esplanāde

Laiks: 10.00 – 19.00

Esplanādē satiksies Latvijas novadi no Vidzemes, Sēlijas un Kurzemes. Apmeklētājus sagaida reģionālie amatierkolektīvi, kuri izpildīs muzikālu deju programmu. Plaši tiks pārstāvēti mājražotāji, kuru tirgus letēs būs iespējams iegādāties interesantus ēdienus, mājās ceptu maizi, piena produktus, dārzeņus, dažādus gardumus un citas ēdamas preces. Amatnieki apmeklētājiem piedāvās sadzīves priekšmetus, rotaslietas, apģērbus un citus izstrādājumus. Tāpat rīdzinieki un pilsētas viesi varēs uzzināt par tūrisma iespējām šajos reģionos.

Foto: publicitātes

Daugavas kauss peldēšanā atklātā ūdenī

Vieta: Lucavsalas pludmale

Laiks: 12.00-15.15

Latvijas Peldēšanas federācija rīko sacensības Daugavas ūdenī, kurās piedalīties var gan sportisti, gan amatieri. Sacensību dalībnieki var izmēģināt savus spēkus trīs distancēs – 3000 metri, 700 metri un 200 metri. Dalībniekiem jābūt vecākiem par 16 gadiem. Papildinformācija portālā www.swimming.lv.

Foto: publicitātes

Ielas mūzikas diena

Vieta: Vecrīga un Bastejkalns

Laiks: 12.00 – 21.00

Sestdien Vecrīga un Bastejkalns kļūs par mūzikas centru. Pagājušogad šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 500 mūziķu no Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas, Lietuvas, Ukrainas. Un šis skaitlis neietver garāmgājējus, kuri piedalījās meistarklasēs, kurās kopā ar profesionāļiem tika radīti skaņdarbi. 

Foto: publicitātes

Gaisa šovs “Riga Fly-in 2018”

Vieta: Spilves lidlauks

Laiks: 12.00 – 18.00 

Gaisa šova laikā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iepazīties ar pilotiem, apskatīt tehniku un vērot lidojumu paraugdemonstrējumus. Piedalīsies ne tikai vietējie lidotāji, bet arī no ārvalstīm pieaicinātie. Svarīga gaisa šova sastāvdaļa ir Nacionālo bruņoto spēku aviācijas un Robežsardzes aviācijas priekšnesumi. Šogad pasākums noritēs tuvāk lidmašīnu skrejceļam, kas sniegs apmeklētājiem labāku klātbūtnes efektu. Sliktu laika apstākļu gadījumā pasākums tiks atcelts vai tiks samazināts priekšnesumu skaits. Pirms doties uz lidlauku, pārbaudiet informāciju portālā www.spilve.org un “AerodromeSpilve” Facebook lapā. Apmeklētāji varēs ierasties personīgajā transportā, bet jāņem vērā, ka stāvvieta maksā 2 eiro. Uz lidlauku iespējams nokļūt ar sabiedrisko transportu – 3. un 30. autobusu vai minibusu 264a, izkāpjot pieturā “Voleri”. 

Foto: publicitātes

Viduslaiku Tallina Rīgā

Vieta: Reformācijas laukums

Laiks: 12.00-20.00

Reformācijas laukums pie Sv. Pētera baznīcas kļūs par viduslaiku tirgu – ar ākstiem, dejotājiem, tirgotājiem un amatniekiem. Bērnus sagaida jauno bruņinieku akadēmija un viduslaiku spēles.

Foto: publicitātes

Sestdien Rīgā noritēs 50 (!) pasākumu un tie visi ieplānoti vairākām stundām vai visai dienai. Portālā rigassvetki.lv ar ērta filtra palīdzību varat izvēlēties pasākumus sev piemērotākajā vietā vai laikā.

Svētdiena, 19. augusts

Grāmatu iela

Vieta: Vērmanes dārzs

Laiks: 12.00-18.00

Visas dienas garumā Vērmanes dārzā stāvēs teltis, kurās apmeklētājiem iegādāties visdažādāko literatūru piedāvās vairāk nekā 30 izdevniecības. Tāpat parkā darbosies Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu maiņas punkts.

Foto: publicitātes

Zaļumballe Dzegužkalnā

Vieta: Dzegužkalna estrāde

Laiks: 14.00-22.00

Apmeklētājus sagaida teātra priekšnesumi ar populāriem aktieriem, koncerts un, protams, dejas. Plkst. 14.00 sāksies Rūdolfa Blaumaņa “No saldenās pudeles” iestudējums, kurā spēlēs apvienības “Panna” aktieri. Plkst. 16.30 sāksies pasākuma muzikālā daļa.

Foto: publicitātes

Bundzinieku grupas “Tago” (Koreja) priekšnesums

Vieta: 11. novembra krastmala

Laiks: 14.00-14.30

Vārds “Tago” nozīmē gaismas nešanu pasaulē ar sitaminstrumentu palīdzību. Jaunie korejiešu mākslinieki, kuri spēlē tradicionālos mūzikas instrumentus, ir apvienojušies, lai radītu skaistus un unikālus priekšnesumus. Galvenais šīs grupas darbības mērķis ir uzlabot korejiešu kultūras atpazīstamību pasaulē. Bundzinieki izpildīs tradicionālos un mūsdienu skaņdarbus, papildinot tos ar dejām un akrobātiskiem elementiem, kas ir ļoti ekspresīvi. 

 

Foto: publicitātes

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”

Vieta: Laukums pie Kongresu nama

Laiks: 00.00 – 15.00

Turnīrs, kura gaitā sacentīsies Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāju komandas, noritēs devīto reizi. Intriga par to, kurā krastā dzīvo labākie basketbolisti, saglabājas, jo pēdējos astoņos gados sacensību rezultāts ir 4:4. Vērienīgajā un aizraujošajā pasākumā piedalīsies aktieri, mūziķi, uzņēmēji, politiķi, ratiņbasketbolisti, studenti un entuziasti. Dalība turnīrā ir bez maksas, vairāk informācijas un reģistrācija – www.krastspretkrastu.lv.

Foto: publicitātes