Rīgas svētku lielākais pasākums: lielkoncerts, svētku uguņošana un pilsētas leģendas

13. Augusts, 2019

Sestdien, 17. augustā, no plkst. 13.00 līdz 23.15 lielākais Rīgas svētku pasākums „Pilsētas leģendas. Leģendu tikšanās” notiks 11. novembra krastmalā.


Lai celtu godā Rīgas leģendas un teikas, kas iedvesmo pilsētas iedzīvotājus un tās viesus, Daugavmala tiks izveidota kā leģendu satikšanās iela. Te varēs iepazīt un izdzīvot visas populārākās leģendas par Rīgu – par Rīgas rašanos, par to, vai Rīga jau gatava, par Rīgas kalniem un apkaimēm, pazemes ejām zem Daugavas, par aizstāvjiem, par spokiem, par pirmo Ziemassvētku egli, par Lielo Kristapu un leģendārām personībām.

Pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt, kādēļ radušās šādas leģendas, praktiski darboties un piedalīties radošās aktivitātēs. Īpašs notikums būs leģendāro burtu RĪGA pārveide par neparastu mākslas objektu mākslinieces, dizaineres Dainas Gāgas-Ēķes vadībā. Tas būs skatījums uz leģendām caur mūsdienu prizmu – kā leģendas dzīvo un ir pārveidojušās mūsdienās. Apliecinājums faktam, ka Rīga nekad nebūs gatava, jo dzimst aizvien jauni bērni, mūžīgais aplis turpinās un rodas jaunas leģendas. Tāpat varēs vērot, kā top milzu smilšu skulptūra „Burinieks” mākslinieciskās vadītājas Agneses Rudzītes-Kirilovas vadībā.

Visas dienas garumā uz skatuves koncertēs DJ [Ex] da Bass, grupas „The Rolltones”, „Trio 3 LIVE PROJECT”, „Laime pilnīga”, „Indygo”, „Laika suns”, Līga Rīdere ar pavadošo grupu un Kriss Noa (Chris Noah). Pasākumu vadīs Aivis Ceriņš un Mārtiņš Kozlovskis.

Savukārt, plkst. 21.30 sāksies vakara lielkoncerts „Lielpilsētas studentu leģendas”, un tas tiks veltīts leģendārajiem Rīgas studentiem. Muzikālo programmu veidos dažādu laikmetu dziesmas un skaņdarbi, kas bijuši un aizvien ir populāri studentu vidū.

Pasākums noslēgsies plkst. 23.00 ar svētku uguņošanu.

Visas dienas garumā Akmens tilta pusē norisināsies amatnieku darinājumu tirdziņš un darbosies izbraukuma kafejnīcas.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. Svētku programmu 11. novembra krastmalā organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija „Ave Sol” kopā ar uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

Detalizēti ar 17. un 18. augusta svētku programmu „Rīgas leģendas un teikas” 11. novembra krastmalā var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē www.rigassvetki.lv

Aktualitātēm varēs sekot līdzi arī sociālo tīklu kontos: www.twitter.com/rigassvetki, www.facebook.com/RigasSvetki un www.instagram.com/rigas_svetki

Visi pasākumi 11. novembra krastmalā ir publiski, līdz ar to norises tajos tiks fotografētas un filmētas. Iegūtie attēli un video var tikt izmantoti sabiedrības informēšanai un publicitātei. Plašāka informācija: http://kulturasapvieniba.riga.lv/lv/publicitate/

Rīgas svētku dienās, 17. un 18. augustā, sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.