Rīgas veselības centrs atzīmē savu piecgadi: kādus pakalpojumus šeit var saņemt?

15. Jūlijs, 2019

14. jūlijā savas darbības pirmo piecgadi atzīmēja Rīgas pašvaldības poliklīnika – “Rīgas veselības centrs”. Centrs tika izveidots 2014. gadā un apvieno sešas filiāles: “Ziepniekkalns”, “Ķengarags”, “Imanta”, “Bolderāja”, “Torņakalns” un “Iļģuciems”. Katru gada pakalpojumus šajos centros saņem aptuveni 200 000 pacientu no Pārdaugavas un Ķengaraga. “Mēs esam jums tuvāk” – tā arī skan poliklīnikas moto.


SIA “Rīgas veselības centrs” sniedz plašu gan valsts apmaksāto, gan arī maksas veselības aprūpes un profilakses pakalpojumu klāstu kā pieaugušajiem, tā bērniem, nodrošinot diagnostiskos izmeklējumus, speciālistu konsultācijas un daudzveidīgas rehabilitācijas iespējas. “Rīgas veselības centra” ir radīts kā pašvaldības medicīnas iestāde, kas rūpējas par rīdzinieku veselību, tāpēc šeit sapulcēti pieredzējuši speciālisti un tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas.

Pēc centra valdes priekšsēdētājas Skaidrītes Vasaraudzes vārdiem, viņas vadītais centrs ar katru dienu cenšas aizvien labāk un kvalitatīvāk risināt rīdzinieku veselības aprūpes, veselības veicināšanas un slimību profilakses vajadzības. Tas attiecas kā uz pakalpojumu kvalitātes un pieejamības uzlabojumiem, tā telpu un aprīkojuma atjaunošanu un modernizāciju.

“Šo piecu gadu laikā divas no mūsu filiālēm – “Imanta” un “Iļģuciems” - ir ieguvušas pilnībā jaunu veidolu, un drīzumā tām pievienosies arī trešā – “Bolderāja”. Esam gandarīti, ka vairāku gadu garumā dažādu projektu ietvaros nodrošinām veselības veicināšanas bezmaksas pakalpojumus dažādām iedzīvotāju grupām (t.sk., bērniem un grūtniecēm), t.sk., to projektu, kas tiek finansēti no Rīgas domes Labklājības departamenta īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” līdzekļiem,” atzīmēja Vasaraudze.

Lūk, daži no projektiem, kuriem vajadzētu pievērst uzmanību un kuri pašlaik tiek īstenoti:

“Mēs esam pateicīgi kā mūsu pieredzes bagātajiem veselības aprūpes speciālistiem, tā arī jaunajiem mediķiem par viņu vēlmi strādāt mūsu komandā, sekot medicīnas zinātnes attīstības tendencēm, palīdzot mums aizvien profesionālāk un kvalitatīvāk rūpēties par pacientu veselību, uzlabot un pilnveidot pakalpojumu klāstu un saturu. Tāpat arī liela atzinība pienākas mūsu zinošajiem administrācijas darbiniekiem un sadarbības partneriem, kuru ieguldījums palīdz attīstīt “Rīgas veselības centru” par mūsdienīgu un konkurētspējīgu ārstniecības iestādi,” turpināja medicīnas iestādes vadītāja.

SIA “Rīgas veselības centrā” strādā teju 500 darbinieki, t.sk., vairāk nekā 300 veselības aprūpes speciālisti. Sabiedrība iznomā telpas ģimenes ārstiem prakšu darbības nodrošināšanai – šobrīd tās filiālēs primārās veselības aprūpes pakalpojumus sniedz vairāk kā 50 ģimenes ārsti. Turklāt centrs ir viena no tām nedaudzajām veselības aprūpes iestādēm Rīgā, kas nodrošina valsts finansētus dežūrārstu pakalpojumus ārpus ģimenes ārstu darba laika un brīvdienās un svētku dienās.