RNP namu apsaimniekotājs Tatjana: katru dienu es atbildu uz desmitiem iesniegumu

31. Jūlijs, 2017

Tatjana Ivanova namu apsaimniekošanas jomā strādā vairāk nekā 20 gadus. Viņas pakļautībā ir 180 sētnieki, septiņi namu pārvaldnieki. Par to, kāpēc viņa ir izvēlējusies būvinženiera profesiju, kādi mēdz būt klienti un kas vislabāk palīdz atslābināties pēc smagas darba dienas, Tatjana Ivanova pastāstīja intervijā ar portālu riga.lv.


Pēc izglītības esmu būvinženiere. Kad beidzu skolu, plānoju doties uz Maskavu, mācīties lietišķo matemātiku. Vietējās augstskolās šādas programmas nebija. Bet mans tēvs teica, ka jaunai un skaistai 17 gadus vecai meitenei Maskavā nav, ko darīt. Tāpēc es paliku šeit. Daudzi mani radinieki ir būvinženierii, tāpat kā mani vecāki. Man nebija izvēles (smejas). Pasteidzoties uz priekšu – arī vīrs ir būvinženieris, un arī draugi…

Man patīk un es saprotu matemātiku. Zinu, ka daudzi cilvēki nejūtas pārliecināti, jo nesaprot šo zinātni. Bet nav, par ko pārdzīvot – ikviena profesija ir nepieciešama un ir svarīga, un, ja tu proti darīt kaut ko citu, tad nevajag sev pārmest par sliktām atzīmēm skolā.

Katru dienu saņemu desmitiem zvanu no klientiem. Kāds nav apmierināts ar to, kā strādā sētnieks, cits vēlas saremontēt ietvi vai nozaģēt koku. Katru dienu ir ļoti daudz jautājumu, cilvēku un dokumentu. Turklāt pastāvīgi rīkojam sapulces.

Pastaigājos gar jūru vai strādāju savā mazdārziņā. Manos pienākumos ietilpst sapulču organizēšana un vadīšana. Darbs ar cilvēkiem un dokumentiem. Reizēm ļoti nogurstu. Ierodos mājās, agrāk skatījos šausmu filmas, tagad – detektīvseriālus. Nomierina (smejas).

Klientus varētu iedalīt trīs kategorijās. Pirmā – viņi ierodas, lai mēs apstiprinātu viņu domas. Neieklausās atbildēs un argumentos. Otrā kategorija – tie, kuriem kaut kas nav skaidrs, tāpēc cilvēki interesējas un atbildēs ieklausās ļoti uzmanīgi. Un trešā kategorija – tie, kuri zvana gan ar iemeslu, gan bez, gandrīz katru dienu. Piemēram, saka “mēs neredzam sētnieku!”. Bet uz jautājumu “vai pagalms ir sakopts?” klienti atbild “jā”. Jautājums: kāpēc jums jāredz sētnieks? Galvenais, lai viss būtu sakopts. Galvenokārt sētnieki strādā, kamēr lielākā daļa cilvēku vēl guļ vai nu jau darbā.

Ir mājas, kuras pieņem lēmumus. Ar šīm mājām ir viegli strādāt. Ir māju vecākie, kuri strādā, un tas ir lieliski. 

Es dzīvoju Jūrmalā. Pusotru kilometru no jūras, divsimt metru no Lielupes. Ziemā ar vīru apdomājam iespēju kaut kur aizbraukt, bet, kad pienāk atvaļinājuma laiks, mēs paliekam tepat – esot tuvāk mājām, mums ir ļoti labi.