RTU studenti aicina piedalīties spageti tiltu konstruēšanas sacensībās

20. Marts, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studentu pašpārvalde aicina studentus un skolēnus izmēģināt spēkus spageti tiltu konstruēšanas sacensībās «STiKS 10», lai radītu izturīgāko tiltu. Sacensības notiks sestdien, 23. martā, RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.


Lai piedalītos sacensībās, jāizveido 2–3 cilvēku komanda, jāizvēlas sacensību kategorija un jāaizpilda pieteikuma anketa (ej.uz/STiKS10_anketa). Sacensības noritēs četrās kategorijās – mazo tiltu konstruēšana skolēniem, mazo tiltu konstruēšana studentiem, lielo tiltu un dizaina tiltu konstruēšana. Lielie tilti jāuzbūvē pirms sacensībām, bet pārējo tiltu konstruēšana notiek uz vietas sacensību dienā.

Pēc būvniecības pabeigšanas, izmantojot speciālu slogošanas iekārtu, tiks pārbaudīta tiltu slodzes izturība, noskaidrojot veiksmīgākās un pārdomātākās konstrukcijas autorus. Tiks apbalvota uzvarētējkomanda dizaina kategorijā un trīs izturīgāko tiltu komandas pārējās kategorijās. Studentu uzvarētājkomanda mazo tiltu būvniecības kategorijā, kā arī jauktā komanda lielo tiltu būvniecības kategorijā iegūs ceļazīmi uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātu «RECCS» Ungārijā.

Aizvadītajā gadā visstiprākais izrādījās Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu Helmuta Zālīša, Laura Lubgana un Laura Lodīša komandas «Bridge IT» būvētais tilts, kurš spēja noturēt 335,48 kg slodzi.

Sacensības, kursa šogad norisināsies jau desmito gadu, rīko RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu.

Ar sacensību nolikumu un papildu informāciju iespējams iepazīties sacensību mājaslapā www.stiks.lv