Rudenīgā nedēļas nogale: peldsezonas noslēgums, aukstums un lietus

13. Septembris, 2019

Rudens Latvijas galvaspilsētā ir iestājies jau tieši pirms nedēļas nogales. Termometra stabiņš brīvdienās un nākamajā darba nedēļā nepārsniegs 15-16 grādu atzīmi.


Sestdien meteorologi Rīgā sola mainīgu mākoņu daudzumu, gaisa temperatūra agri no rīta būs aptuveni +10...+11 grādi, dienā iesils līdz +16 grādiem. Naktī uz svētdienu debesis būs mākoņainas, bet no rīta sāksies lietus.

Gaisa temperatūra dienā būs +13...+14 grādi.

Nākamajā darba nedēļā laika apstākļi būs nepastāvīgi - gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, lietus. Temperatūra pat dienā nepārsniegs +14...+15 grādus, nedēļas beigās - +10...+11 grādus. Naktīs gaisa temperatūra var noslīdēt līdz +6 grādiem. Laiks no skapjiem ņemt ārā virsjakas un šalles un noglabāt sandales un t-kreklus.

Savukārt 15. septembrī Rīgā oficiāli noslēgsies peldsezona un tiem dažiem peldētājiem, kuri ir gatavi gremdēties aukstā ūdenī, ir jāatceras par to, ka, sākot no nākamās nedēļas, galvaspilsētas peldvietās vairs nedežurēs glābēji. Tāpēc, ja riskēsiet peldēties aukstā ūdenī, esiet īpaši uzmanīgi un izvērtējiet savus spēkus, prasmes un veselības stāvokli.