Satekles un Elizabetes ielu krustojumā tiks uzstādīts luksofors

28. Novembris, 2019

Satekles ielas posms, kas robežojas ar Elizabetes ielu netālu no Rīgas dzelzceļa stacijas, jau daudzus gadus ir bijusi gājējiem neērta vieta. Decembrī šo krustojumu sāks pārveidot.


Šķērsot ielu nav iespējams

Satekles ielu posmā no Merķeļa līdz Elizabetes ielai šķērsot nav iespējams gājēju pāreju trūkuma dēļ, ietve ir tikai mikroautobusu gala pieturas saliņas pusē. Tāpēc katru dienu šeit var redzēt cilvēkus, kuri šķērso braucamo daļu tam nepiemērotās vietās.

Investori, kuri attīsta tirdzniecības centru “Origo” un biznesa centru “Origo One” kā tā piebūvi – uzņēmums “Linstow Center Management” (LCM) sola jau decembra sākumā šajā vietā attīstīt infrastruktūru un padarīt Satekles un Elizabetes ielu krustojumu drošu un ērtu visiem satiksmes dalībniekiem.

Tiks uzstādīts luksofors, velojosla kļūs garāka

Kā pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante, ielas pārbūves projekts jau ir saskaņots. Tiek plānots, ka šajā ielas posmā tiks uzstādīts luksofors un jauna gājēju pāreja. Savukārt velojoslu, kas stiepjas līdz Elizabetes ielai, pagarinās līdz Satekles ielai, lai velosipēdisti varētu nokļūt līdz Stacijas laukumam. Pārbūvējot krustojumu, tiks nomainītas inženiertehniskās komunikācijas un trolejbusu kontakti.

LCM projekta direktors Andis Kublačovs stāsta, ka krustojuma pārbūve nepieciešama tāpēc, ka Elizabetes un Satekles ielu krustojums ir viena no aktīvākajām vietām Rīgā. Taču pašlaik šķērsot šīs ielas ir neērti, un reizēm pat bīstami visiem satiksmes dalībniekiem. Kublačovs atzīmē, krustojuma pārbūve ir ieteicama projekta “Rail Baltica” ietvaros.

LCM ielas posma rekonstrukciju veic par savu naudu. Aptuvenās pārbūves izmaksas ir 600 000 eiro.

Kas tiek būvēts blakus “Origo”?

Uzņēmums LCM strādā pie centra “Origo” paplašināšanas un pašlaik būvē jaunu ēku Satekles ielā 2b. Jaunā centra pirmajos trīs stāvos atradīsies tirdzniecības zāles, bet pārējās – biznesa centrs “Origo One” ar A klases birojiem.