Sēnes Rīgā: kur tās iegādāties vai salasīt pašam?

26. Jūlijs, 2018

Rīgas Centrāltirgū jau iespējams iegādāties sēnes - litru gaileņu var iegādāties par 4 eiro. Neskatoties uz sauso laiku, sēnes jau iespējams atrast arī mežos.


Ja vēlaties doties mežā, lai salasītu sēnes paša spēkiem, atcerieties, ka pirms došanās uz mežu jānodrošina sevi pret ērcēm un jāievēro ugunsdrošības noteikumi.

Viena no tām – krustojums pie Garkalnes, pagriežoties pa kreisi Mālpils virzienā, pusceļā līdz Skuķīšiem. Otra vieta – priežu meža masīvi starp Muceniekiem un Silakrogu. Sēnes tur parasti esot daudz un dažādas, bet arī sēņotāju daudz, tāpēc jābrauc agri. Labas sēņu vietas Daugavas mežniecībā ir 6 km aiz Daugmales Jaunjelgavas virzienā no ceļa nogriežoties pa labi. Tur ir skaists priežu mežs ar paugurainu reljefu un tur iespējams atrast visas Latvijā augošās sēnes. Pamatoti populāras sēņošanas vietas Tīreļu iecirknī ir, dodoties pa Liepājas šoseju Liepājas virzienā, nogriežoties pa kreisi uz Cielavām.

Foto: publicitātes

Savukārt Olaines iecirknī sēnēm bagātākie meži parasti ir dodoties pa Plakanciema ceļu pie pieturas “Dambji” un tās apkārtnē. Tur esošajos priežu mežos varot lasīt gan gailenes, gan bērzlapes. Un “baraviku gados” arī tās. Taču sezona tikai sākas, tāpēc lielu cerību par "lielo lomu" pagaidām nav.

Sēņošanas prieki: kur rīdziniekiem doties sēņot?