Septembrī “Goda vārtos” stāv simboliskā sardzē par Latvijas bērniem un zinātni

7. Septembris, 2018

Septembrī, kad atzīmējam Zinību dienu, vides mākslas objektā “Goda vārti” simboliskā goda sardzē par Latvijas vērtībām – bērniem un zinātni – stāv fiziķis, jaunais zinātnieks, izgudrotājs, vecmāte un pirmsskolas pedagoģe.


Jau no 4. maija vides mākslas objekts „Goda vārti” stāsta par tām vērtībām, kas svarīgas Latvijas iedzīvotājiem – brīvību, cilvēkiem, valodu, dabu, saulgriežiem, Dziesmu un deju svētkiem, Baltijas jūru, galvaspilsētu Rīgu, akciju “Baltijas ceļš” – tām, ko esam gatavi sargāt. Ikviens iedzīvotājs ir aicināts piedalīties valsts simtgades projektā un paust savu vēlmi iesaistīties Latvijas vērtību sargāšanā, apmeklējot īpaši šim projektam izveidotu mājaslapu www.godavarti.lv.

Foto:

 
Pirmsskolas skolotāja Indra Pedece savu izvēli iesaistīties projekta pamato, teikdama: “Es piekritu piedalīties šajā projektā, jo tas ir liels gods būt un stāvēt goda vārtos, kuri ir veltīti Latvijas simtgadei. Šī ir īpaša dāvana, kura atklāj to, cik dažādi, unikāli, brīnišķīgi ir Latvijas cilvēki un cik daudzveidīgas ir vērtības, kuras veido mūsu tautu. Stāvēt goda sardzē par bērniem ir stāvēt sardzē par dzīvību, par priecīgu, drošu, interesantu bērnību, kurā ir rotaļas, pasakas, dziesmas, tradīcijas, pārdzīvojumi un piedzīvojumi, un katrs bērns tiek pamanīts, uzklausīts, pieņemts, sadzirdēts un apmīļots." 
 
“Bērni  tas ir pats svarīgākais. Kad runa ir par bērniem, es nemāku atteikt. Mans darbs ir mans dzīves aicinājums, un bērni ir mūsu valsts nākotne – mūsu prieks un acuraugs! Es vēlos, lai viņi visi būtu veseli, laimīgi, stipri un gudri”, stāvot simboliskā sardzē par bērniem, saka vecmāte Sofija Raituma.

Foto:

 
Savukārt sargājot Latvijas vērtību – zinātni – fiziķis, zinātnieks Guntars Kitenbergs pauž: “ Es, kā katrs no mums, esmu daļa Latvijas. Zinātne ir mans darbs un hobijs vienlaikus. Man ir svarīgi, lai Latvijā ir zinātne. Turklāt, nevis vienkārši eksistējoša, bet izcila un konkurētspējīga, kas dod mūsu sabiedrībai gan jaunas zināšanas un produktus, gan stiprina augstāko izglītību un cilvēku izglītošanos. Goda sardze ļauj atgādināt citiem, ka zinātne Latvijā ir, un tikai no mums pašiem būs atkarīgs, kāda tā būs turpmāk."
 
“Zinātne ļauj daudzām idejām, zināšanām un cilvēkiem saplūst vienā veselumā, lai radītu ko jaunu un nebijušu. Tā var palīdzēt cilvēkiem mainīt un uzlabot pasauli mums apkārt”: saka izgudrotājs Krišjānis Jermaks.   
Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums - Rīgas veltījums Latvijai jubilejā. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā