Sieviete ar bērnu nav aprēķinājusi alkohola devu

19. Jūnijs, 2019

12.jūnijā neilgi pēc pulksten 20.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz 11.novembra krastmalu, kur garām braucoša autobusa vadītājs ievērojis kādu, iespējams, apreibušu sievieti sēžam uz zemes ar mazu bērnu. Uz norādīto vietu norīkota tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes autopatruļa.


Notikuma vietā ziņotāju sniegtā informācija apstiprinājās – likumsargi sastapa kādu manāmi iereibušu sievieti ar raudošu bērnu.

Ņemot vērā, ka no sievietes nebija iespējams noskaidrot, cik ilgi viņa ar bērnu atradusies tiešos saules staros, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Mediķi apskatīja gan apreibušo sievieti, gan bērnu. Ne vienai personai hospitalizācija nebija nepieciešama.

Bērna māte atklāja, ka notikuma dienā atbraukusi ciemos pie kādas Rīgā dzīvojošas paziņas. Ne viņa, ne viņas tuvākie radinieki neesot rīdzinieki, līdz ar to neviens no viņiem nevarot līdz pašas atžirgšanas brīdim bērnu pieskatīt. Tomēr likumsargiem izdevās sazvanīt sievietes brāli, kurš tobrīd atradās Rīgā. Pēc bērna nodošanas radiniekam, sieviete nogādāta policijas telpās.

Dežūrdaļā bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 3.64 promiļu reibumā.

Pārkāpējai izrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu. Savukārt lietas materiāli saistībā ar bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.