Skotijas pilsētā Aberdīnā tiks atklāta izstāde "Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla"

7. Novembris, 2019

Skotijas pilsētas Aberdīnas Centrālajā bibliotēkā 11. novembrī notiks izstādes "Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla" atklāšanas sarīkojums.


Izstāde iepazīstinās ar Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un popularizēs Latviju tās 101. dzimšanas dienas priekšvakarā. Izstādi sagatavojis Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, tā iekārtota sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Skotijas Aberdīnas Latviešu Apvienību un Aberdīnas pilsētas domi. Izstāde būs apskatāma līdz 18. novembrim bibliotēkas darba laikā.

Izstādi atklās Aberdīnas mērs Bārnijs Krokets (Barney Crockett), tajā piedalīsies Latvijas goda konsuls Skotijā Kristofers Džeimss Kenmors (Christopher James Kenmore), muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” direktore Dr. arch. Agrita Tipāne, Skotijas Aberdīnas Latviešu Apvienības pārstāvji, kā arī Lorda Armitsteda fonda pārstāvji.

Izstāde Aberdīnas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem dos iespēju neklātienē iepazīt Rīgu, kas ir zināma ne tikai kā Latvijas galvaspilsēta, moderns rūpniecības, kultūras, sporta un biznesa centrs un osta Baltijas jūrā, bet ievērojama arī kā arhitektūras pērle un jūgendstila metropole.

Izstāde guvusi plašu starptautisku atzinību un eksponēta Austrijā, Slovākijā Baltkrievijā, Lietuvā, Ķīnā, Luksemburgā, Francijā, Anglijā un Izraēlā.