Speciālās olimpiādes atbalsta skrējienā piedalījušies vairāk nekā 100 cilvēki (FOTO)

17. Maijs, 2019

Starp dalībniekiem bijuši 35 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, divi viņu kolēģi no Gulbenes pašvaldības policijas, 8 valsts policijas darbinieki un 10 Valsts robežsardzes darbinieki. Turklāt latviešu kārtības sargiem pievienojušies arī kolēģi no Vācijas un Lietuvas. Organizētā kolonnā kopā ar bērniem un jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem (Speciālo olimpisko spēļu sportistiem) viņi skrēja cauri Vecrīgai un Rīgas centrālajām ielām.


Tiesībsargājošo iestāžu darbinieku lāpu skrējiens, kas norit Speciālās olimpiādes atbalsta nolūkos, starts dots Rātslaukumā ceturtdien, 16. maijā, tā rīkotāji – Rīgas pašvaldības policija. Šogad tajā piedalījās vairāk nekā 100 cilvēku, starp kuriem ir 40 bērni un jaunieši ar garīgās attīstības traucējumiem.

Foto: Riga.lv

Skrējiena mērķis ir veicināt sabiedrības iecietību pret jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem, kā arī speciālo atlētu integrācija sabiedrībā. Šāda veida skrējieni visā pasaulē norit jau vairākus gadus. Rīgā šāds skrējiens rīkots otro gadu pēc kārtas.

Lāpa, kas skrējiena laikā tiek padota no rokas rokā, simbolizē cerību gaismu bērniem, un kopā ar bērniem to nes policijas darbinieki, veidojot vienlīdzīgu sabiedrība, kurā ir vieta ikvienam. Speciālās olimpiādes devīze ir “Ļaujiet man uzvarēt, bet ja es nevaru uzvarēt, tad ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā”.

Foto: Riga.lv

Speciālā olimpiāde ir starptautiska kustība, kura rīko sporta pasākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī bērniem un pusaudžiem ar intelektuāliem un garīgiem traucējumiem.

Latvijas Speciālā olimpiāde kā sabiedriska sporta organizācija ir reģistrēta 1998. gada 14. janvārī. Speciālās olimpiādes dzimtene ir ASV, kur 1968. gadā bērniem un jauniešiem rīkotas vasaras nometnes, kas nu ir izaugušas līdz starptautiskai organizācijai ar dalībniekiem no 164 valstīm. Savukārt 45 no šīm valstīm par šo kustību rūpējas tiesībsargājošās iestādes, kuras palīdz rīkot sporta pasākumus, rīko lāpu skrējienus un nodarbojas ar sportu kopā ar speciālajiem atlētiem.

Kārtību skrējiena laikā nodrošinājuši rīkotāji – Rīgas pašvaldības policija, kas skrējēju kolonnu pavadījuši ar dienesta auto un moto transportu.

Foto: Riga.lv

3 kilometrus garā skrējiena galapunkts bija Olimpiskais sporta centrs, kur Speciālās olimpiādes atlētus apbalvoja jaunās futbolistes, savukārt pēc tam noritēja draudzības spēle.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv