Sporta centrā „Kleisti” notiks PK izcīņas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā

22. Jūlijs, 2019

Sporta centrā „Kleisti” no 26. līdz 28. jūlijam notiks Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga–2019. Paredzams, ka Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā startēs aptuveni 80 jātnieku ar vairā nekā 170 zirgiem no Polijas, Somijas, Krievijas, Rumānijas, Ungārijas, Saūda Arābijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.


Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un notiek jau 27. gadu.

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiks 12 maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – norisināsies svētdien, 28. jūlijā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus kvalifikācijai Tokijas olimpiskajām spēlēm 2020. gadā un Starptautiskās Jātnieku federācijas Longines reitingā. Sportistiem un viņu zirgiem galvenajā maršrutā būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi.

Piektdien un sestdien sacensības sāksies plkst. 9.00, bet svētdien – 8.00.

Maršrutu starplaikos skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas disciplīnu paraugdemonstrējumus, iesaistīties pasākumos, kas piemēroti visai ģimenei, kā arī izvizināties ar zirgiem un ponijiem.

Rīgas posma Grand Prix 2018. gadā uzvarēja Rumānijas sportists Andreā Herks ar zirgu Trocadero de Jarsay. Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks ar For Fan, kurš izcīnīja devīto vietu.

Sacensības atbalsta: Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zemkopības ministrija, Rīgas Dome, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Olimpiskā komiteja u. c.

Foto: publicitātes