Staro Rīga 2019: maršruts draugu kompānijai

13. Novembris, 2019

No 15. līdz 18. novembrim Rīgā norit starptautiskais gaismas festivāls “Staro Rīga”. Arī šogad mēs esam sagatavojuši piecus īpašus maršrutus visdažādākajiem festivāla apmeklētājiem. Draugu kompānijas ceļvedī mēs esam piemeklējuši dinamiskas instalācijas, kas ieinteresēs pat visraibāko kompāniju. Ar pilnu pasākumu programmu var iepazīties festivāla tīmekļvietnē.


Mākslinieciski-tehnoloģiska interaktīva instalācija “Atspuulgs”

Foto: publicitātes

Kur? Kalēju iela 57

Kas mēs esam, un ko mēs zinām par sevi? Kāpēc cilvēki neapzināti vēlas paskatīties uz sevi spogulī – vai tas ir dabisks reflekss vai kaut kas tāds, kas nāk no dvēseles dziļumiem? Instalācija “Atspuulgs” ir interaktīvs spogulis, kas reflektē cilvēka seju – trīsreiz lielāku un uzreiz trijās dimensijās. Objekta mērķis ir paplašināt mūsu apziņu, palīdzēt cilvēkiem iemācīties jaunu savas personības dimensiju – ceturto. Ar instalācijas “Atspuulgs” palīdzību varam saprast, kā mēs redzam pasauli un sevi tajā.

Plašāk

Interaktīva videoprojekcija “Pieskaries savām bailēm”

Foto: publicitātes

Kur? Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, fasāde no parka puses

Šķiet, ka instalācija izaicina mūs: vai spēsi? Ar interaktīvu stendu palīdzību objekta apmeklētājiem būs iespēja atdzīvināt Miķeļa Fišera sienāžus, ķirzakcilvēkus, citplanētiešus, reptiļus un citus spilgtus multimediju mākslinieka personāžus.

Plašāk

Instalācija “Jūras ceļi”

Foto: publicitātes

Kur? Latvijas Mākslas akadēmijas pagalms, Kalpaka bulvāris 13

Mākslas akadēmijas pagalmā no jūras konteinera tiek projicēti attēli – studentu, kuri apgūst mākslu Latvijā un Ziemeļvalstīs, kā arī Ziemeļvalstu profesionālo mākslinieku un komponistu darbi. Pirms parādīšanās Rīgas gaismas festivālā Ziemeļu mākslas konteiners ir ceļojis 3000 km caur Grenlandi un Skandināviju.

Plašāk

Instalācija “Rīgas teserakts”

Foto: publicitātes

Kur? Doma laukums

Teserakts – tas ir trīsdimensiju kubs četrdimensiju telpā… Lai to saprastu, tas ir jāredz! Portāls uz citu dimensiju, un skatītājiem ir iespēja ietekmēt šajā dimensijā notiekošo. Un vēl objekts atgādinās tos laikus, kad daudzu Rīgas ģimeņu mājās bija vecās labās klavieres “RĪGA”.

Plašāk

Gaismas instalācija “Jānis Čakste – 160”

Foto: publicitātes

Kur? Pie Saeimas nama, Jēkaba iela un Klostera iela

Par godu Jāņa Čakstes 160. dzimšanas dienai 2019. gadā Latvijas iedzīvotāju priekšā hologrammas veidā parādīsies Latvijas Tautas padomes priekšsēdētājs un pirmais Latvijas Valsts prezidents.

Plašāk

Audiovizuāla vides instalācija “Tu manī – es tevī”

Foto: publicitātes

Kur? Kronvalda parks  (Ķergalvja lapene)

Mēs visi no kaut kā baidāmies. Kādam ir bail no tumsas, kādam – no neziņas par nākotni. Cik daudz mēs varētu izdarīt, ja nebūtu baiļu? Instalācija palīdzēs mums iedomāties sevi kā visvarenu un bezbailīgu, ieraudzīt savā atspulgā spēcīgu un mērķtiecīgu personību.

Plašāk

Interaktīvs gaismas labirints “Krāso mani skaisti”

Foto: publicitātes

Kur? Kongresu nama priekšlaukums

Aizraujoša un viegla spēle ar pieciem krāsainiem skrejceliņiem. Dalībnieku acu priekšā ir gaišs ekrāns, kas pārraida “sacensības”.

Plašāk

“Gaismas vertikāle” un “Linea Temporis”

Foto: publicitātes

Kur? Rīgas Sv. Pētera baznīca, Reformācijas laukums 1

Gaismas festivāla laikā nemaz nebūs tik vienkārši paiet garām visaugstākajam gaismas objektam – lāzerprojekcijai “Gaismas vertikāle” Svētā Pētera baznīcas tornī. Kad esat tam tuvumā, ieejiet arī baznīcā – uz muzikālo lāzeru šovu “Linea Temporis”.

Plašāk

Plašāk

Staro Rīga 2019: maršruts ģimenēm ar bērniem

Staro Rīga 2019: maršruts jauniešiem

Staro Rīga 2019: maršruts pilsētas viesiem

Staro Rīga 2019: maršruts romantiskajiem pāriem