Staro Rīga 2019: maršruts romantiskajiem pāriem

13. Novembris, 2019

No 15. līdz 18. novembrim Rīgā norit starptautiskais gaismas festivāls “Staro Rīga”. Arī šogad mēs esam sagatavojuši piecus īpašus maršrutus visdažādākajiem festivāla apmeklētājiem. Ceļvedī cilvēkiem divatā mēs esam iekļāvuši romantiskākos festivāla objektus. Ar pilnu pasākumu programmu var iepazīties festivāla tīmekļvietnē.


Gaismas instalācija “Mūžīgā deja”

Foto: publicitātes

Kur? Latvijas Leļļu teātra priekšlaukums

Festivāla laikā virs Leļļu teātra pagalma debesīs iedegas zvaigznes un lidinās putnu bari. Gaismas efekti mirgo virs apmeklētāju galvām un virs “stikla kalna” jeb piramīdas, kurā griežas romantiska deja – gaisīga hologramma.

Plašāk

Interaktīvs gaismas labirints “Krāso mani skaisti”

Foto: publicitātes

Kur? Kongresu nama priekšlaukums

Aizraujoša un viegla spēle ar pieciem krāsainiem skrejceliņiem. Dalībnieku acu priekšā ir gaišs ekrāns, kas pārraida “sacensības”.

Plašāk

Instalācija “Maiga vara”

Foto: publicitātes

Kur? Operas skvērs

Gaismas  instalācijas iedvesmas avots ir Aminatas dziesma “Maiga vara”. Šis objekts ir juteklisks stāsts par sevis pieņemšanu un sevis apzināšanos, simboliska emociju un sajūtu izlaušanās vieta.

Plašāk

“Gaismas vertikāle” un “Linea Temporis”

Foto: publicitātes

Kur? Rīgas Sv. Pētera baznīca, Reformācijas laukums 1

Gaismas festivāla laikā nemaz nebūs tik vienkārši paiet garām visaugstākajam gaismas objektam – lāzerprojekcijai “Gaismas vertikāle” Svētā Pētera baznīcas tornī. Kad esat tam tuvumā, ieejiet arī baznīcā – uz muzikālo lāzeru šovu “Linea Temporis”.

Plašāk

Plašāk

Gaismas instalācija “4D Insight”

Foto: publicitātes

Kur? Koncertzāle AVE SOL

Dziļa un jutekliska instalācija uz mājīgās koncertzāles fasādes par cilvēka spēju iedziļināties būtībā.

Plašāk

Gaismas instalācija “Fotonu zvaigznājs”

Foto: publicitātes

Kur? Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ātrijs

Šī ir eksperimentāla instalācija, gaisma burtiski ir pakarināta gaisā ‒ to var redzēt kā 3D objektu, kas neko neprojicē. Lai panāktu efektu, tiek izmantota pavisam jauna tehnoloģija: lāzera impulsi infrasarkanās gaismas spektrā tiek precīzi fokusēti telpas punktā, kurā tiek jonizētas gaisa molekulas. Atbrīvojiet fotonu enerģiju kā plazmas izlādi. Zinātne spēj būt romantiska!

Plašāk

Interaktīva mākslas instalācija “Bāka”

Foto: publicitātes

Kur? Kronvalda parks

Kas gan var būt romantiskāks par bāku? Bāka izstaro gaismu, un tā vienmēr ir uzskatīta par uzticamības un drošības simbolu, kas pasargā jūrniekus un palīdz atrast pareizo ceļu. Objekta augšdaļā ir uzstādīta FLIR (forward-looking Infrared) kamera – aktīvajā režīmā bāka izvēlas tuvumā esošus siltus objektus un tos izgaismo, kādu mirkli sekojot tam līdzi ar prožektoru.

Plašāk

Gaismas instalācija “Atstaro”

Foto: publicitātes

Kur? Neatkarības laukums

Instalācija “Atstaro” rosina apmeklētājus aizdomāties par līdzcilvēku šķietami netveramo iekšējo pasauli un atcerēties, ka katram tā ir neizsakāmi komplicēta un stāstiem bagāta. Cilvēka iekšējā pasaule tiek attēlota ar spoguļu, gaismas atstarojumu un skaņas efektu palīdzību..

Plašāk

Staro Rīga 2019: maršruts ģimenēm ar bērniem

Staro Rīga 2019: maršruts draugu kompānijai

Staro Rīga 2019: maršruts jauniešiem

Staro Rīga 2019: maršruts pilsētas viesiem