Svētku uguņošanu klātienē noskatījušies vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju (FOTO)

19. Novembris, 2018

Latvijas valsts simtgadei veltīto gaismas uzvedumu “Saules mūžs” 18. novembra vakarā klātienē noskatījušies apmēram 110 000 iedzīvotāji, informē pasākuma organizatori. Gaismas uzveduma norise aptvēra plašāku norises vietu kā citus gadus – Daugavas akvatoriju, iesaistot Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Saules akmens ēkas, AB dambi, kā arī izgaismojot Rīgas panorāmu. Uzveduma norisi cilvēki vēroja abpus Daugavas, gan kā ierasts 11. novembra krastmalā, gan arī Pārdaugavā un uz tuvumā esošajiem tiltiem.


Gaismas uzvedums „Saules mūžs” tika iekļauts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā un bija visplašākajai auditorijai pieejamais Latvijas valsts simtgades svinību notikums, jo to varēja noskatīties gan klātienē, gan pie televīzijas ekrāniem Latvijā un ārvalstīs.

Valsts simtgades jubilejai veltīto gaismas uzvedumu “Saules mūžs” – vizuāli muzikālu stāstu sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās rašanos līdz šodienai ar apliecinājumu Latvijas nākotnei – veidoja Latvijas mākslinieki, kas, līdzīgi kā citu mākslas nozaru pārstāvji, Latvijas simtgadē rādīja savu labāko profesionālo sniegumu gaismas uzvedumu scenogrāfijā, pirotehnikas un gaismas dizaina mākslā.

Rīgas domes vadība izsaka pateicību svētku organizatoriem, māksliniekiem, policistiem un, protams, visiem dalībniekiem par brīnišķīgo, neaizmirstamo simtgades jubilejas pasākumu! 

Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītos pasākumus atbalsta Kultūras ministrija un Rīgas dome.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

%

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv