Tēva diena Rīgā: simtiem ģimeņu devušās svētku gājienā (FOTO)

9. Septembris, 2019

Aizvadītajā svētdienā galvaspilsētā ar vērienu nosvinēta jau par tradīciju kļuvusī Tēva diena. Ģimenes ar bērniem kopīgi devušās gājienā no Brīvības pieminekļa līdz Vērmanes dārzam, kur tās sagaidīja daudzveidīgas izklaides. 700 metru garajā gājienā pilsētas ģimeņu galvas nesuši plakātus ar uzrakstiem “Pasaulē labākais tētis” un “Lepnums būt tētim”. Savukārt bērni saviem tētiem atzinušies mīlestībā – “Tēti, paldies, ka tu man esi!”.


Gājienu, kas sākās pusdienlaikā, pavadīja Zemessardzes, kā arī Spānijas militārā orķestra mūziķi. Ar mūzikas palīdzību radīts noteikts jautrs ritms, kura pavadījumā maršruts līdz Vērmanes dārzam pa Brīvības bulvāri un Elizabetes ielu pagājis nemanot.

Parkā festivāla dalībniekus sagaidīja vairāk kā 50 dažādas izpriecas – gan pašiem tētiem, gan vismazākajiem ģimenes locekļiem. Tēti varēja savā starpā sacensties veiklībā un spēkā atspiežoties, veicot “planku” un nesot smagumus. Visu vecumu bērni un pusaudži varēja izmantot alpīnisma sienu, apmeklēt CSDD stendu ar apgrieztu mašīnu, dažādus kulināros un radošos stūrīšus, spēlēt lāzeru “kariņu”, veikt eksperimentus un vērot igauņu zinātnes centra “AHHAA” šovu, izklaidēties slīdkalniņos, pie hokeja stenda, šķēršļu joslās, animatoru šovā, un daudz kur citur.

Foto: Riga.lv

Latvijas armijas karavīri bērniem piedāvā mērot šķēršļu joslu ar pilnu ekipējumu, VUGD ļāva bērniem pasēdēt pie ugunsdzēsēju mašīnas stūres, savukārt Rīgas pašvaldības policisti parādījuši savas dienesta mašīnas, kā arī kopā ar bērniem metuši kauliņus un palīdzējuši pārvietot figūriņas milzīgā Cirka spēlē.

Festivāla otrajā daļā skatītājus sagaidīja koncerts un teātra priekšnesuma pirmizrāde, kurā piedalījās Latvijā slaveni mūziķi. Vienaldzīgo nebija un visas vietas uz soliņiem bija aizņemtas.

Foto: Riga.lv


Rīdzinieks Aleksejs uz svētkiem ieradies kopā ar dēliem – 8 gadus veco Sergeju un 4 gadus veco Oliveru. Tēva dienu kopā ar mammu viņi apmeklē jau trešo gadu pēc kārtas.

Foto: Riga.lv

“Vispatīkamākais tajā, ka esmu tēvs, ir apziņa, ka aiz sevis kādu atstāj. Bet galvenais šajā gadījumā ir sekot līdzi tam, lai tavi bērni izaugtu par pienācīgiem cilvēkiem. Bet vispār nevajadzētu baidīties no kļūšanas par tēvu, vienkārši ir jābūt sev un viss sanāks,” uz jautājumu “Vai ir grūti būt divu bērnu tēvam?” lakoniski atbild Aleksejs.


Smaidīgo vairāku bērnu tēvu Ernestu mēs sastapām, kamēr viņš staigājis ar ratiņiem, kuros sēdēja dvīņi – Kristers un Loreta.

Foto: Riga.lv

“Vispār man ir četri bērni. Vecākais dēls un meita pašlaik ar mammu ir tepat, netālu, spēlē spēles. Bet es pagaidām pastaigājos ar mazajiem. Uz šiem svētkiem nākam katru dienu, ļoti patīk.”

Uz mūsu jautājumu par to, kā tētis Ernests tiek galā ar četriem bērniem, vīrietis, izstarojot prieku, atbildēja lakoniski: “Es vienkārši esmu pieradis, tas ir prieks!”.


Tētis Dmitrijs (fotogrāfijā pa kreisi) aiz pleciem tur divus gadus veco Daniilu. Uz festivālu par godu tētiem viņš ir ieradies kompānijā ar ģimenes pāra draugiem. Un arī ne pirmo reizi – šī ir viņu otrā Tēva diena.

Foto: Riga.lv

Dmitrijs pastāstīja, ka pa pilsētu viņi staigā jau no plkst. 9.00 rītā un, tā kā viņi ir rīdzinieki, arī līdz festivālam parkā atnākuši ar kājām. Jau daudz ko paspējuši apskatīt un izmēģināt, viss patīk, bērni ir sajūsmā.

“Mums vēl daudz kas jāizmēģina un jāapskata, tāpēc viss tikai sākas, vēl ļoti daudz darāmā,” joko tētis Dmitrijs.


“Īsti vīri taisa meitas” – šāds uzraksts rotā tēta Ivo t-kreklu. Blakus viņam – meita Kate Karlīna un dzīvesbiedre, kura gaida vēl vienu bērniņu. Drīzumā pasaulē nāks viņu otrā meita.

Foto: Riga.lv

“Zināt, kas ir patīkami tēva būšanā? Kad tu atnāc mājās no darba noguris (pēc profesijas esmu stjuarts), bet mājās tevi ļoti gaida. Meita pieskrien, apskauj tevi un noskūpsta. Un tas ir nenovērtējami. Man vispār ir paveicies, meita ir ļoti gudra un paklausīga, tāpēc būt tēvam nemaz nav grūti. Galvenais ir pieturēties pie noteiktiem principiem un viss sanāks.”

Festivāls un gājiens par godu Tēva dienai Rīgā norit jau septīto reizi pēc vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv iniciatīvas.