Tika parakstīts līgums par Daugavas stadiona ledus halles būvniecību

18. Septembris, 2019

17.septembrī, Daugavas stadionā tika parakstīts līgums ar personu apvienību “ARMS”, kura ieguva līguma slēgšanas tiesības atklāta konkursa iepirkumā par Daugavas stadiona ledus halles būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību.


“Daugavas stadiona komanda ir gandarīta, ka sarežģītais ledus halles būvniecības iepirkuma process, kas ilga vairāk kā sešus mēnešus, nu ir galā un esam parakstījuši līgumu ar būvnieku personu apvienību “ARMS”, kura sastāv no dalībniekiem SIA “ARMS Group” un igauņu uzņēmuma OÜ “RTS Infraehitus”. Būtiski, ka līgumu noslēdzām pieejamā finansējuma ietvaros par summu EUR 10 320 000 (bez PVN 21%). Mūsu galvenā uzmanība tiks veltīta līgumā noteikto termiņu ievērošanai un kvalitatīvai darbu izpildei, lai ledus halle tiktu nodota ekspluatācijā līdz 2021.gada Pasaules čempionātam hokejā. Būvniekam piecu mēnešu laikā no līguma parakstīšanas ir jāizstrādā un Rīgas pilsētas būvvaldē jāsaskaņo būvprojekts, kā arī jāsaņem būvatļauja par projektēšanas nosacījumu izpildi. Kopējais līguma izpildes termiņš ir 18 mēneši, kas nozīmē, ka ledus halle ir jāuzbūvē gada laikā”, norāda Daugavas stadiona valdes loceklis Guntis Zālītis.

Daugavas stadiona ledus halle galvenokārt būs paredzēta hokeja, daiļslidošanas, šorttreka un kērlinga treniņprocesiem un sacensībām, kultūras pasākumiem un pulcēšanās vieta Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Ledus halle ir tikai viens no sporta infrastruktūras objektiem, ko uzbūvēs topošajā kultūras un sporta kvartālā gandrīz 11 hektāru platībā.

Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” (ID Nr. 5.6.1.0/17/I/001) ietvaros. Projektu īsteno VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu un VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Kopējais projekta finansējums ir 61 965 627,85 EUR, t.sk., ERAF finansējums 37 550 530,46 EUR, valsts budžeta finansējums 5 559 179,02 EUR, pašvaldības finansējums 1 500 000,00 EUR, privātais finansējums 1 729 004,81 EUR un cits finansējums.