Tikai līdz 1. martam var iesniegt dokumentus, lai saņemtu finansējumu māju - kultūras pieminekļu atjaunošanai

20. Februāris, 2019

Rīgas domes līdzfinansējumam kultūras pieminekļu atjaunošanai pagaidām pieteicies viens pretendents. Projektu pieteikumus pretendenti var iesniegt līdz 1.martam, plkst.9, Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldē Riharda Vāgnera ielā 5.


Konkursā namīpašniekiem ir iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

2018.gadā šajā konkursā kopumā tika iesniegti 136 projekti, no kuriem realizēti rezultātā tika 79. Kopumā šim mērķim no pašvaldības budžeta tika iztērēts 1,2 miljoni eiro.

Savukārt 2017.gadā realizēti tika 66 projekti, kopsummā par 628 534 eiro. Šogad līdzfinansējums kultūras pieminekļu atjaunošanai pašvaldības budžetā plānots 1,2 miljona eiro apmērā.

Konkursa pieteikumus izvērtē Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, taču tas īpašniekam tiek piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas ekspluatācijā.

Pašvaldības līdzfinansējumam var pieteikt ne tikai tās ēkas, kuras atrodas Vecrīgā vai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī tās, kuras atrodas apbūves aizsardzības teritorijās - Āgenskalnā, Bolderājā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Jaunmīlgrāvī, Maskavas forštatē, Pleskodālē, Sarkandaugavā, Teikā, Torņakalnā, Vecāķos, Vecdaugavā un Vecmīlgrāvī. Konkursa komisija atbalstīja visus 16 projektus, kas tika saņemti no šo apbūves aizsardzības teritoriju nekustamo īpašumu īpašniekiem.

Sīkāk par projektu un par dalību tajā, kā arī par to, kā uzzināt, vai jūsu māja atrodas aizsargājamajā teritorijā, lasiet atjauno.riga.lv