Topošajā multifunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Katoļu ielā svinēs spāru svētkus

25. Oktobris, 2019

1. novembrī plkst.10.00 jaunajā multifunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Katoļu ielā 22 /24 svinēs spāru svētkus.


Pasākuma laikā plānots iepazīstināt ar sociālo pakalpojumu centrā ieceri un apskatīt plānotās telpas, kas pēc gada jau varētu uzņemt pirmos klientus. Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies Rīgas domes pārstāvji, Rīgas pašvaldības sociālās sistēmas vadība, Brēmenes Strādnieku- Samariešu apvienības un Latvijas Samariešu apvienības pārstāvji.

Centrs tiks aprīkots ar drošības pogām, šeit tiks nodrošināta ilgstoša sociālā aprūpe, tiks atvērts dienas centrs cilvēkiem ar demenci (varēs uzņemt 20-25 klientus), higiēnas centrs, mācību centrs un labdarības punkts, kā arī tiks paredzēta iespēja sniegt aprūpes pakalpojumus mājās. Tāpat centrā tiks izveidotas telpas masāžām, sajūtu istaba, sāls istaba, kognitīvo un fizisko spēju uzturošie piedāvājumi, kuros izmantoti vispārpieņemtie, kā arī IT balstīti risinājumi.

“Multifunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs ļauj koncentrēt resursus un taupīt līdzekļus, vienlaicīgi nodrošinot speciālistu pieejamību un sociālo pakalpojumu daudzveidību. Koncentrējot resursus vienuviet, iegūstam kvalitatīvus un cilvēkiem pieejamus pakalpojumus. Laika gaitā arī uzskats par novecošanu sociālās aprūpes centrā ir mainījies. Sociālās aprūpes centri Eiropā sen vairs nav tikai istaba ar nakts skapīti pie tās, bet tās ir plašas un daudzveidīgas iespējas, kur senioriem kvalitatīvi dzīvot un novecot. Tāpēc rīdziniekiem vēlamies izveidot modernu “ceturtās paaudzes” sociālo pakalpojumu centru, kurā apvienojumā ar palīdzību būtu pieejamas arī daudzas citas iespējas, lai dzīvotu pilnvērtīgāk,” sacīja Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš.