Trīs veselīgi sezonas produkti Rīgas Centrāltirgū

25. Septembris, 2018

Tuvojoties rudens sezonai, organismam ir nepieciešama papildus vitamīnu deva. Rīgas Centrāltirgū ir iespējams atrast plašu klāstu ar Latvijā audzētiem dārzeņiem, augļiem un ogām, kuras nostiprinās imunitāti un uzlabos labsajūtu.


Brūklene

Foto: Rīgas Centrāltirgus

Brūklene ir viena no lielākajām vitamīnu devējām rudens sezonā. Brūklenes nostiprina asins vadus. Sarkanās ogas normalizē asinsspiedienu un samazina “sliktā” holesterīna daudzumu asinīs. Ne velti, senos laikos, brūkleni mēdza dēvēt par ogu, kas dāvā nemirstību. Pievienojiet ogas desertos, gatavojiet ievārījumu, spiediet sulas vai ēdiet svaigas ogas! Lietojot brūklenes, nebūs sirds slimību problēmas, asins būs tīra un asinsvadi veseli.

Ķirbis 

Foto: Rīgas Centrāltirgus

Ķirbis ir daudzfunkcionāls cīkstonis pret slimībām. To ir ieteicams lietot tādu slimību gadījumā, kā arterioskleroze, diabēts, akmeņi žultspūslī. Ķirbju sula, kuru var lietot kopā ar burkānu sulu, palīdzēs nieru un aknu darbības uzlabošanai. Lieliska ziņa tiem, kuri vēlās novājēt – lietojot savā uzturā milzu ogas, uzlabosies gan veselība, gan figūra!

Kāposts

Foto: Rīgas Centrāltirgus

Ja neesiet dzirdējuši par kāpostu pozitīvo ietekmi uz veselības stāvokli, ir jāmin, ka kāpostos ir gandrīz visi zināmie vitamīni, tajā skaitā arī unikālais un kuņģu čūlas gadījumā nepieciešamais U vitamīns, fitoncīdi, enzīmi un dažādas minerālvielas. Dārzenis uzlabo gremošanas sistēmu, stimulē vielmaiņu, attīra organismu no toksīniem un holesterīna.