Uz 18. novembra pasākumiem izsniegti 7000 bezmaksas ielūgumi

8. Novembris, 2018

Svinīgie pasākumi par godu Latvijas simtgadei, kas Rīgas kultūras namos un koncertzālēs noritēs no 17. līdz 19. novembrim ir iemantojuši milzu popularitāti. Pirmajā dienā izsniegti vairāk kā 7000 no 8000 bezmaksas ielūgumiem.


“Aptuveni 20 pasākumiem mēs sākām piedāvāt ielūgumus 5. novembrī. Cilvēki stāvēja rindās, lai tos saņemtu,” pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Līga Ribicka.

Vēl pieejami 550 ielūgumi uz pasākumiem Kongresu namā un 180 ielūgumi uz koncertu Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

18. novembrī plkst. 12.00 Kongresu namā noritēs pasākums “Būsim lieli līdzi Saulei!”, kurā skanēs slavenu latviešu komponistu Skanēs latviešu komponistu Pētera Barisona, Ringolda Ores, Baumaņu Kārļa, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča mūzika. Klausītāji brīžiem varēs vērot ekrānu, kurā būs redzamas nozīmīgas bijušo un esošo laiku liecības.
Biļetes var saņemt Kongresu namā.

Savukārt plkst. 15.00 klasiskās mūzikas cienītājus gaida Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, kur klausītāji kopā ar grupu “Zāle” izdzīvos Latvijā par ikonām kļuvušo dzejnieku (Rainis, Aspazija, Čaks, Vācietis) nemirstošo vārdu spēku

Daudzos bezmaksas pasākumos nepieciešami ielūgumi un uz tiem nevar ierasties pēdējā brīdī. Tas pats attiecas arī uz īpašu muzikālo programmu uzreiz pēc uguņošanas – simfoniskās mūzikas koncertiem, kas norit Vecrīgas baznīcās un koncertzālēs.

Sīkāk par svētku dienu pasākumiem lasiet šeit.