Uzvaras parkā uzziedējušas sakuras

2. Aprīlis

Lai gan netipiski siltās ziemas dēļ vairāki sakuru zari priecēja ar ziediem jau februāra sākumā, šobrīd saplaukuši ir jau teju visi kociņi, padarot Uzvaras parku par vienu no romantiskākajām vietām Rīgā. Arī īsi pirms sakuru ziedēšanas pilnbrieda iestājies aukstais laiks ar sniegu speciālistu vērtējumā nav kaitējis sakurām.


Ņemot vērā to, cik ļoti rīdziniek un pilsētas viesi ir iemīļojuši sakuru ziedēšanas laiku Uzvaras parkā, SIA „Rīgas meži” dārznieki un kokkopji šopavasar parka izdaiļošanas darbu turpinās un sakuru stādījumus papildinās ar vēl 15 šķirnes 'Accolade' sakuras no Prunus sargentii x subhirtella apakšģints. Šīs sakuras jau aug pie mums un uzzied visagrāk. Stādījumus papildinās arī ar Japānas ziedu ķirša šķirnes 'Kiku-Shidare-Zakura' no Prunus serrulata apakšģints kociņiem, kas Rīgas parkos būs jaunums.

Tostarp, ņemot vērā vīrusa izplatību, „Rīgas meži” gan aicina baudīt sakuru ziedēšanu citu gadu. Konsultējoties ar SPKC speciālistiem secināts, ka gan soli, lai arī cik reti tie būs izvietoti, gan improvizētie foto rāmji būs virsmas, kurām apmeklētāji nevilšus pieskarsies, tāpēc šīs virsmas jāvērtē kā paaugstināta riska iespējamība vīrusa apmaiņai starp sakuru ziedoņa baudītājiem vai citiem parka apmeklētājiem.

Ja tomēr izvēlēsieties sakuru ziedēšanu baudīt klātienē, SIA „Rīgas meži” aicina ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 vīrusa izplatības apturēšanai.

Atgādinām, ka Uzvaras parkā 2012. gada pavasarī ar Japānas vēstniecības atbalstu tika iestādīti 114 Japānas ķirši. Pērn tika iedēstītas 15 jaunas šķirnes 'Accolade' sakuras.

Uz tikšanos pie ziedošajām sakurām citu gadu...