Valsts simtgadē Zaķusalas TV tornī pacels visu laiku lielāko Latvijas karogu

9. Novembris, 2018

Valsts simtgadē, 18.novembrī, Zaķusalas TV tornī pacels visu laiku lielāko Latvijas karogu, informēja Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā (LVRTC).


Laikā no 11.novembra līdz 18.novembrim, svinot valsts simtgadi, LVRTC tornī Zaķusalā un vēl 20 torņos visā valstī tiks pacelti Latvijas karogi.

Godinot valsts simtgadi, 18.novembrī Zaķusalas televīzijas tornī tiks pacelts 800 kvadrātmetru liels karogs. Teju divu basketbola laukumu izmēram pielīdzināmais karogs atradīsies starp torņa trīs balstiem.

Ja laikapstākļi to atļaus, karogs tiks svinīgi pacelts plkst.8 no rīta, kļūstot par Latvijas simtgades svētku lielāko karogu.

20 reiz 40 metrus plašais karogs darināts Latvijā no īpaši izturīga, tomēr salīdzinoši viegla materiāla. Zem torņa centrālās daļas ir izveidota īpaša konstrukcija, kas karogu pacels 80 metru augstumā. Tā kā karoga izmērs to padara par iespaidīgu buru, karogs vertikālā veidā tiks stiprināts tikai pie vienas malas un brīvi plīvos starp torņa balstiem.

TV torņa apmeklētājiem valsts simtgades svētku lielāko karogu būs iespēja aplūkot un uz tā fona nofotografēties tikai vienu dienu - 18.novembrī.

Jau astoto reizi Zaķusalas TV torņa karoga mastā, kas ir augstākais karoga masts Eiropas Savienībā, tiks pacelts arī trīs reiz sešus metrus liels Latvijas karogs. Kopš 2014.gada nogales tas tiek pacelts divas reizes gadā 4.maijā un 18.novembrī.

Karogi Latvijas augstākajos torņos - Valmierā, Cesvainē, Daugavpilī, Rēzeknē, kā arī Dundagā, Tukumā, Sabilē, Ēdolē, Dunalkā, Siguldā, Ulbrokā, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Viļānos, Preiļos, Līvānos, Viesītē, Jelgavā tiks pacelti laikā no 11.novembra līdz 15.novembrim un plīvos līdz pat 20.novembrim. Tā kā līdz šim šajos torņos karogi nav plīvojuši, torņos izveidoti speciāli karoga masti, kā arī apgaismojums diennakts tumšajam laikam. LVRTC aicina iedzīvotājus fotografēt karogus torņos un ievietot tos sociālajos tīklos ar mirkļbirku #karogstornī.

Savukārt Rīgas radio un televīzijas tornis Zaķusalā aicina rīdziniekus un pilsētas viesus laika posmā no 16.novembra līdz 19.novembrim baudīt svētkus un izgaismoto pilsētu no Eiropas Savienības augstākā TV torņa skatu laukuma 97 metru augstumā.

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt arī LVRTC torņu un karogu stāstu saistošā stundu garā lekcijā. Pieteikties lekcijai un uzzināt papildus informāciju iespējams LVRTC mājaslapā.