Vecmīlgrāvja iedzīvotāji tiek aicināti uz “Veselības maršruta” atklāšanu 14. augustā plkst.11.00

12. Augusts, 2019

Rīgas domes Labklājības departaments 14. augustā plkst. 11.00 Vecmīlgrāvī, Augusta Dombrovska ielā 88, blakus Rīgas Rīnūžu vidusskolai, atklās dabas taku “Veselības maršruts”.


Vecmīlgrāvis ir attālāka Rīgas apkaime, kas izveidota mežu ieskautā vietā 15 kilometrus no pilsētas centra. Šeit esošais mežs ir ideāli piemērots pastaigām un sporta nodarbībām.

“Veselības maršrutā” ir izveidotas vairākas pieturvietas, kurās var veikt dažādus vingrinājumus, kas paredzēti jebkura vecuma cilvēkiem. Šo vingrinājumu izpildē tiek iesaistītas visas muskuļu grupas. Tos var izpildīt gan stāvot uz vietas, gan pārvarot dažādus šķēršļus, kas attīsta līdzsvaru un koordināciju. “Veselības maršrutā” ir arī nelieli vingrinājumi, lai trenētu prātu.

Foto: publicitātes

Kā pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta direktora vietniece Inga Solovjova, ir būtiski, ka “Veselības maršruts” ir piemērots jebkura vecuma cilvēkiem. Vingrinājumi ir izstrādāti sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru. Visi septiņi plakātu stendi ir numurēti, un katrā ir norādīts veicamo vingrinājumu komplekss. Tas, cik reižu ir jāizpilda vingrinājumu komplekss, atkarīgs no vecuma. Kādam pirms treniņa ir jāveic piecas dziļas elpas, bet kādam – 15. Kāds var pietupties septiņas reizes, bet kāds – trīsdesmit reižu. No viena plakāta līdz nākamajam ir vidēji 20 soļu. Un, lai nebūtu garlaicīgi noiet šos soļus, līdzās ir ierīkota veselības taka no koka elementiem, kur var veikt papildu vingrinājumus, piemēram, muguras, kāju vai līdzsvara trenēšanai.

Foto: publicitātes

“Cilvēki labprāt pastaigājas pa mežu, un šis veselības ceļš tika izveidots, lai apvienotu patīkamo ar veselīgo. Sākumā mums bija doma radīt kaut ko līdzīgu baskāju takām, bet tad mēs sapratām, ka Rīgai tas ir nereāli. Šādu ceļu uzturēt ir ļoti grūti,” pastāstīja Inga Solovjova. Un tiešām, nebija vēl paspēts uzstādīt stendus, kad diemžēl daži vietējie tuvumā jau bija izmētājuši pudeles un apkrāsojuši plakātus.

Foto: publicitātes

“Pirms dažiem gadiem Slimību profilakses un kontroles centrs uzstādīja līdzīgus stendus citās pašvaldībās, bet Rīgā tie vēl nav bijuši. Mēs nolēmām papildus plakātiem uzstādīt arī koka elementus. Mēs plānojam, ka turpmāk šeit notiks nodarbības fizioterapeita vadībā, kā arī būs maršruti tiem, kas nodarbojas ar kādu no mūsu bezmaksas programmām – brīvdabas sporta nodarbībām vai nūjošanu,” teica Inga Solovjova.

Foto: publicitātes

Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem ir ļoti paveicies, jo bija ideja šādu “Veselības maršrutu” izveidot Imantas vai Biķernieku mežā. Bet tieši Vecmīlgrāvja mežs tam ir vislabāk piemērots – te nav pazemes komunikāciju, turklāt ir, kas pārrauga teritoriju, jo šo pienākumu uzņēmusies Rīnūžu vidusskola, kura atrodas netālu. Šī skola par vienu no saviem mērķiem izvirzījusi Vecmīlgrāvja pārveidošanu par vietu, kur tiek veidota pilsētas nākotne, un tāpēc ir gatava sadarboties ar Labklājības departamentu dabas takas veidošanā.

Ikviens tiek aicināts piedalīties "Veselības maršruta” atklāšanā 14. augustā plkst. 11.00.

Foto: publicitātes

Pasākuma apmeklētāji trenera vadībā varēs piedalīties bezmaksas nūjošanas nodarbībā, kā arī uzzināt par maršrutu un vingrinājumiem pieturvietās. Vingrinājumus varēs veikt arī trenera vadībā. Lai piedalītos nūjošanas nodarbībās un izietu pa “Veselības maršrutu”, organizatori iesaka vilkt sporta apģērbu vai vienkārši ērtu apģērbu un atbilstošus apavus. Virzoties pa “Veselības maršrutu”, ieteicams katrā pieturvietā rūpīgi izlasīt instrukcijas, lai pareizi un pilnībā izpildītu vingrinājumus.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes