Veco ļaužu aprūpe: izmaiņas 2018. gada sākumam

27. Decembris, 2017

Tēvs aizgāja pensijā un, pazaudējis ierastās nodarbes un paziņu loku, jūtas kā pazudis. Māte jau gados, bail atstāt vienu mājās, jo viņa var ieslēgt gāzes plīti un aizmirst to izslēgt vai iziet no mājām un apmaldīties. Kā šīs un citas problēmas, kas saistītas ar vecāka gadagājuma cilvēku aprūpi, palīdz risināt Rīgas Sociālais dienests.


Galvaspilsētas seniori var apmeklēt dienas centrus (tostarp arī specializētos). Rīgas Sociālais dienests nodrošina aprūpi mājās (dzīvesvietā), kā arī rīdziniekiem ir iespēja saņemt ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas (pansionāta) pakalpojumu.

Dienas centru apmeklēšana

1.Ar ko var nodarboties dienas centros?

Ja cilvēks pavada dienas viens pats, labs risinājums, kā kliedēt vientulību, ir pieaugušo dienas centri. Šeit var izvēlēties nodarbi, kas sirdij tuvākas: var iemācīties zīmēt (kurš gan apgalvo, ka talanti atklājas tikai bērnībā?), izkustēties vingrošanas nodarbībās un iemācīties jaunas daudzas citas prasmes . Lai vingrotu jābūt ērtam apģērbam, bet, lai nodarbotos ar rokdarbiem nekas nav jāņem līdzi no mājām – diegi, trauki, zīmēšanas piederumi būs uz vietas. Vēl var dejot līnijdejas, dziedāt ansamblī, darboties muzikālajā studijā, var iemācīties fotografēt,  apgleznot zīdu, filcēt, pērļot, dekupēt utt.

Dienas centros var apgūt datorprasmes, te ir internets un televizors. Regulāri notiek lekcijas par dažādām tēmām, tikšanās ar māksliniekiem un aktieriem. Dienas centri sadarbojas ar bibliotēkām, tāpēc te ir pieejamas jaunākās avīzes un žurnāli.

Tiek piedāvāta iespēja izkustēties (sliktā laikā nodarbības norit telpās, piemēram, spēlējot galda spēles un piedaloties daudzveidīgās nodarbībās, labā laikā – brīvā dabā), ārstnieciskajā vingrošanā un nūjojot.

Dienas centros interešu pulciņu skaits palielinās, bet sociālie darbinieki gaida no klientiem jaunas idejas un ierosinājumus. Tiek atbalstīta dienas centru dalībnieku iniciatīva – viņi var nolasīt lekcijas, sagatavot izstādes, koncertus, dalīties ar savām zināšanām un pieredzi.

„Ja jūs nevēlaties ne dziedāt, ne dejot, ne nodarboties ar sportu, bet jūtaties vientuļi, vienkārši nāciet pie mums,” aicina sociālie darbinieki.

Var būt, ka jums nepieciešams sociālā darbinieka  padoms, kas, piemēram, palīdzēs saprast, kāpēc jums ir sarežģītas attiecības ar bērniem.

Dienas centrā var vienkārši mierīgi pasēdēt un padomāt. Bet varbūt tieši šeit jūs iepazīsieties ar patīkamu sarunu biedru, ar kuru doties uz kultūras pasākumiem vai  pastaigās!

2.Cik maksā Rīgas Sociālā dienesta dienas centru pakalpojumi?

Visi pakalpojumi ir bez maksas.

Vēl viens pluss – ierodoties Rīgas Sociālā dienesta dienas centros, nav jāuzrāda nekādi dokumenti, protams, ka ērtāk un izdevīgāk ir izvēlēties centru tuvāk savai dzīvesvietai.

Uzmanību: apmeklējot Rīgas Sociālā dienesta (RSD) dienas centrus bērniem, ir jābūt RSD sociālā darbinieka norīkojumam, ko var saņemt RSD teritoriālajā centrā. Dienas centros ir nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

3.Kur atrodas Rīgas Sociālā dienesta dienas centri (DC)?

 • Kopienas centrs Ābeļzieds Dzirciema ielā 24, tālr. 67181588, 67181589, 67012446.
 • DC bērniem un pilngadīgām personām Kamene Salnas ielā 2, tālr. 67181236.
 • DC pilngadīgām personām Ķengarags Aglonas ielā 35/3, tālr. 67181640, 67181641.
 • DC pilngadīgām personām  Ābeļzars Avotu ielā 31 k-1, tālr. 67037686, 67037656.
 • DC pilngadīgām personām un sociālās mājas iedzīvotājiem Kastanis Lomonosova ielā 1/19, tālr. 67181808, 67181895. DC pieaugušajiem un bērniem Vecmīlgrāvis Emmas ielā 3, tālr. 67181515, 67105247.
 • DC pilngadīgām personām  Rīdzene Brīvības gatvē 237/2, tālr. 67037583, 67105539.
 • DC bērniem un pusaudžiem Čiekurs Maskavas ielā 285/6, tālr. 67037477.

4.Vai Rīgā ir centri cilvēkiem, kas cieš no vecuma demences?

Rīgā atrodas vairāki specializētie dienas centri, kas paredzēti cilvēkiem ar vecuma demenci. Lai cilvēks varētu apmeklēt šādu centru, vispirms jāvēršas Rīgas Sociālā dienesta tuvākajā teritoriālajā centrā, jāuzraksta iesniegums, un sociālais darbinieks pēc izvērtēšanas dos norīkojumu. Būs jānokārto arī izziņa no ģimenes ārsta. Ja persona Sociālajā dienestā pieprasa dienas aprūpes centra personām ar demenci pakalpojumu, uzrādot ģimenes ārsta izziņu par veselības stāvokli, kurā norādīta diagnoze – demence, personas pienākums ir pirms sociālā pakalpojuma piešķiršanas 1–5 dienas apmeklēt izvēlēto sociālā pakalpojuma sniedzēja institūciju, lai pārbaudītu savas spējas adaptēties dienas aprūpes centra vidē.

Princips ir šāds: klientu atved no rīta, bet vakarā jāierodas viņam pakaļ. Veco cilvēku pieskatīs, tiks nodrošināta maltīte, aprūpēs un un nodrošinās saturīgi, izglītojoši pavadītu   nodarbi.

Demence ir lēni progesējoša slimība, kas samazina garīgās spējas, izraisot domāšanas, atmiņas, mācīšanās spēju un koncentrēšanās traucējumus. Piedevām, cilvēkiem, kuri sirgst ar demenci, var būt novērojamas personības izmaiņas. Cilvēkiem ar šāda veida veselības traucējumiem ir nepieciešama īpaša aprūpe. Rīgā to iespējams saņemt trīs vietās:                                   

 • Ozolaine Zandartu ielā 2A (Vecmīlgrāvis), informatīvais tālrunis 26039913; 67202113
  SIA Bērnu Oāze Biešu ielā 6,  tālrunis 67892880, 67892883
 • Biedrības “Dzintarkrasta serviss” dienas aprūpes centrs “Liepa” Valentīna ielā 16, tālrunis 29433233

Lai cilvēks varētu apmeklēt šādu centru, nepieciešama ārstējošā ārsta izsniegta izziņa (veidlapa Nr.027/u) par personas veselības stāvokli, kurā ir norādīta funkcionālo spēju traucējumu smaguma pakāpe un medicīnisko kontrindikāciju neesamība pakalpojuma saņemšanai. Tāpat nepieciešama izziņa no Rīgas Sociālā dienesta, kuru iespējams saņemt tuvākajā teritoriālajā centrā. Sociālajā centrā senioriem tiek piedāvāts pilnvērtīgi pavadīt dienu, nejūtoties izolētiem no sabiedrības, piedalīties īpašās sesijās par atmiņas attīstību, smalko motoriku, saņemt pusdienas (ja ir izziņa no Sociālā dienesta). Demences slimnieku radinieki var saņemt konsultācijas par to, kā parūpēties par saviem tuviniekiem.

5.Vai Rīgā ir dienas aprūpes centri cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem?

Jā. Lai cilvēku pieņemtu šādā centrā, vispirms jāvēršas ar iesniegumu Rīgas Sociālā dienesta tuvākajā teritoriālajā centrā, un sociālais darbinieks pēc izvērtēšanas dos norīkojumu. Nepieciešama ģimenes ārsta izziņa. Par maksu nav jāuztraucas: palīdzību neatteiks nevienam.

Dienas aprūpes centri cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem atrodas:

 • Cerību māja Rēzeknes ielā 2a, informatīvais tālrunis 67241209.
 • Cerību ligzda Balvu ielā 11, informatīvais tālrunis 67112725.
 • Cerību tilts Ieriķu ielā 2b, informatīvais tālrunis 67562191.
 • Cerību skola Ludzas ielā 43, informatīvais tālrunis 67144194.
 • Mēness māja Putnu ielā 6, informatīvais tālrunis 67607557.
 • Saule Ventspils ielā 29 informatīvais tālrunis 67617609.
 • Saule (filiāle) Ezera ielā 21 informatīvais tālrunis 67617609.
 • Kopā Raunas ielā 64 informatīvais tālrunis 67840295.
 • Gaismas stars Pērnavas ielā 62 informatīvais tālrunis 67272873.
 • Saulessvece Laktas iela 8 k-1, informatīvais tālrunis 67339265.
 • Biedrība Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi Imantas 8. līnijā 1, k-3, informatīvais tālrunis 26176901.  

6.Vai Rīgā ir vēl kādi specializēti centri?

 • Biedrības Latvijas Sieviešu invalīdu asociācija Aspazija dienas centrs Aspazija Pērnavas ielā 54–15. Pilngadīgām personām – sievietēm ar  invaliditāti, tel. 29478248.  
 • Biedrības Rīgas aktīvo senioru alianse dienas centrs RASA Šarlotes ielā 1b. Pilngadīgām personām – senioriem, tel. 29579879.  
 • Nodibinājuma Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centrs daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs Paaudzes Ūnijas ielā 49. Bērniem no sociālā riska ģimenēm, un pilngadīgām personām, tel. 29596746. 
 • Biedrības Latvijas Neredzīgo biedrība  dienas centrs Strazdumuižas Dienas centrs Braiļa ielā 5. Personām ar redzes funkcionāliem traucējumiem, tel. 29350236, 67532542.  
 • Nodibinājuma Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas Diakonijas centrs daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs Mēs Imantas 8. līnijā, k-3. Pilngadīgām personām, pilngadīgiem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, jaunajiem vecākiem, bezdarbniekiem, u.c., tel. 26688762, 28801846.  
 • SIA LNS Rehabilitācijas centrs dienas centrs Rītausma Kandavas ielā 27. Pilngadīgām personām ar dzirdes invaliditāti, tel. 22088071.
 • Biedrība “Svētā Ģimenes Māja” daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs „Svētās Ģimenes Māja” sniedz daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centra pakalpojumu kura ietvaros tiek nodrošināts atbalsts un izglītošana ģimenēm ar mērķi - stiprināt ģimeniskās vērtības, veicināt ģimeņu stabilitāti, mazināt ģimeņu šķiršanās risku un bērnu nokļūšanas ārpusģimenes aprūpē riskus. Adrese: Klostera iela 5 un 7.

 • Svarīgi zināt! Visu Rīgas Sociālo dienesta dienas centru adreses un tālruņa numurus, informāciju par to darbalaiku un ieplānoto pasākumu sarakstu var sameklēt Labklājības departamenta mājaslapā http://www.ld.riga.lv/Rīgas Sociālais dienests/Dienas centri/

Sociālās aprūpes pakalpojumi dzīves vietā

1.Kas ir tiesīgs saņemt sociālās aprūpes pakalpojumus dzīves vietā ?

Sociālās aprūpes pakalpojumi dzīvesvietā (turpmāk - aprūpes pakalpojumi) ir sociālie pakalpojumi, kas izveidoti, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vecuma, funkcionālo traucējumu, fiziskās invaliditātes vai slimības dēļ nespēj pilnībā vai daļēji nodrošināt sev personīgo aprūpi, veikt mājas darbus un risināt ar sadzīvi saistītus jautājumus, nezaudējot savu drošo vidi – mājas. Tā var tikt nodrošināta  pastāvīgi vai pagaidu.

2.Kādus pakalpojumus var saņemt, ja tiek nodrošināta aprūpe mājās?

а) Klienta personiskā aprūpe

Darbinieks palīdz klientam nomazgāties, apmeklēt tualeti, apģērbties/noģērbties, kā arī uztaisīt ēst un citi pakalpojumi. Ja nepieciešams, aprūpētājs var izsaukt ārstu, medmāsu, palīdzēt noformēt citus sociālos pakalpojumus, kā arī samaksāt komunālos maksājumus un veikt citus līgumā atrunātos uzdevumus.  

b) Palīdzība ikdienas mājas darbos

Palīdzība ietver pārtikas produktu, medikamentu un citu nelielu preču pirkšanu un piegādi mājās, dzīvojamo telpu uzkopšanu (grīdas mazgāšanu, atkritumu izmešanu u. tml.), ēdiena gatavošanu, kurināmā piegādi mājās, krāsns kurināšanu u. c.

Uzmanību! Papildu pakalpojumus (piemēram, parketa kopšanu, logu mazgāšanu, paklāju tīrīšanu un c. Rīgas Sociālais dienests neapmaksā. Pēc vienošanās tos apmaksā uzņēmums, kas veic sociālos pakalpojumus.

Kas nodrošina aprūpes mājās pakalpojumus?

Rīgas pašvaldībā pilnībā vai daļēji apmaksātos aprūpes mājās pakalpojumus nodrošina pakalpojumu sniedzēji, ar kuriem Rīgas Sociālais dienests noslēdzis  līgumu par sadarbību.

Pašreizējie sadarbības partneri:

Biedrība Latvijas Samariešu apvienība  

 • Eduarda Smiļģa ielā 46–407 (Pārdaugavas rajona nodaļa);
 • Aglonas ielā 35, k-3 (Latgales rajona nodaļa);
 • Visbijas prospektā 18 (Ziemeļu rajona nodaļa).

Tālr. 67815298, 67815299, 29395595, www.samariesi.lv.

SIA Mājas aprūpe  

67456612Raņķa dambis 31, tālrunis 67456612, 25713555; 27379888, www.majasaprupe.lv.

Biedrība Svētā Jāņa palīdzība  

Laktas ielā 8, k-1, tālr. 67378942, 22026773, www.svjp.lv.

Biedrība Latvijas Sarkanais Krusts  

Slokas ielā 161, k-1, Šarlotes ielā 1B, tālr. 67212775; 25900071 , www.redcross.lv, www.aprupemajas.lv.

SIA Pirmais Patronāžas Serviss  

Pilsoņu iela 1C , tālr. 67880146, 20009080, www.dzivosim.lv.

c) Pakalpojums “silto pusdienu piegāde mājās”

Aprūpes mājās pakalpojuma ietvaros pēc sociālā darbinieka izvērtējuma var piešķirt silta ēdiena piegādi mājās vecāka gadagājuma cilvēkiem. Silto pusdienu piegādi mājās nodrošina tiem rīdziniekiem, kuri fizisku vai garīgu traucējumu dēļ paši nevar sagatavot siltu ēdienu, kā arī tiem, kuri sadzīves apstākļu dēļ (nav plīts vai tā nedarbojas, atvienota ūdens piegāde) to nevar sagatavot, ja personai nav piešķirts cits pakalpojums, kuru saņemot vajadzība pēc ēdiena gatavošanas tiek apmierināta.  

Kas nodrošina šo pakalpojumu?  

Pilnsabiedrība Complex Food Brīvības gatvē 369, tālr. 67817012, 29632633, 67293188.  

d) Pakalpojums “drošības poga”

Drošības pogas pakalpojums nodrošina nepārtrauktas saziņas iespējas, informatīvu atbalstu un palīdzību 24 stundas diennaktī rīdziniekiem, kuriem vecuma vai funkcionālu traucējumu dēļ pastāv risks nonākt bezpalīdzības stāvoklī. Vecāka gadagājuma cilvēkiem (īpaši stresa situācijās) ir sarežģīti piezvanīt pa mobilo tālruni. Daudz parocīgāk ir lietot drošības pogu – speciālu sarunu iekārtu, kas iemontēta rokassprādzē vai kulonā.

Pēc pogas nospiešanas cilvēks tiek savienots ar dispečeri, kam monitorā tūlīt parādās informācija par konkrēto personu (veselības stāvokli, radinieku tālruņu numuri, u. tml.), kas palīdz sniegt nepieciešamo palīdzību. Vajadzības gadījumā dispečers var izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, policiju un ugunsdzēsējus.

Kas nodrošina šo pakalpojumu?

Biedrība Latvijas Samariešu apvienība Eduarda Smiļģa ielā 46, tālr. 8898, 67815299, 29395595, www.samariesi.lv.

e) Pavadoņa asistenta pakalpojums

Pavadoņa asistenta pakalpojums nodrošina fizisku un informatīvu atbalstu personām, kurām fizisku vai garīgu traucējumu dēļ ir apgrūtināta pārvietošanās ārpus mājokļa, apmeklējot valsts vai pašvaldības iestādes un organizācijas sadzīves jautājumu risināšanai, kā arī veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējus.

Kas nodrošina pavadoņa asistenta pakalpojumu?

Biedrība “Svētā Jāņa palīdzība”, Laktas ielā 8, korpuss 1, tālrunis 67339265, 26317267

 http://www.svjp.lv/lv/info/pavadona-asistenta-pakalpojumi 

3.Pie kā jāvēršas, lai saņemtu aprūpes mājās pakalpojumu?

Tiesības saņemt aprūpes mājās pakalpojumu, pavadoņa asistenta pakalpojumu, drošības pogas pakalpojumu un silto pusdienu piegādi mājās ir personai, kura deklarējusi savu pamata dzīvesvietu un faktiski dzīvo Rīgas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā un kura dzīvo viena vai ar šo personu kopā dzīvojošie ģimenes locekļi vecuma, veselības stāvokļa vai nodarbinātības dēļ nevar nodrošināt tai nepieciešamo aprūpi.

Rīgas Sociālā dienesta teritoriālajos centros, kuras teritorijā ir deklarēta personas dzīvesvieta vai pēc faktiskās dzīvesvietas adreses.

4.Kādi dokumenti nepieciešami, lai saņemtu aprūpi dzīvesvietā?

Pieprasījums, kurā norādīta konkrētā problēma un vēlamie sociālie pakalpojumi.

Ģimenes ārsta atzinums par personas veselības stāvokli (027/u veidlapa).

Dokumenti, kas apliecina personas (ģimenes) ienākumus un tās likumīgos apgādniekus.  

5.Kādos gadījumos pašvaldība pilnībā apmaksā aprūpes dzīvesvietā sociālos pakalpojumus?

Ja personas  un ar viņu kopā dzīvojošo ģimenes locekļu ienākumi nepārsniedz 430 eiro mēnesī uz katru ģimenes locekli.

 

Pakalpojumi sociālās aprūpes centros (pansionātos)  

Kas var pretendēt uz vietu pansionātā?

Personas, kuras vecuma vai veselības stāvokļa dēļ (noteikta invaliditātes I vai II grupa, izņemot neredzīgas personas un personas ar smagiem garīgiem traucējumiem) nespēj sevi aprūpēt un kurām nepieciešamais sociālās aprūpes apjoms pārsniedz Rīgas domes noteikto, kā arī ilgstošas aprūpes nepieciešamības gadījumos.

Pansionātu klienti tiek nodrošināti ar dzīvesvietu, ēdināšanu trīs reizes dienā, reģistrāciju pie ģimenes ārsta, ģimenes ārsta un citu speciālistu noteiktā ārstēšanas plāna izpildi; veļu, apģērbu, apaviem un higiēnas precēm. Pansionātos ir pieejami friziera, manikīra un citu speciālistu, brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, kultūras pasākumi, kā arī pēc personas vēlēšanās tiek organizēta garīgā aprūpe atbilstoši personas konfesionālajai piederībai. Klientiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt teātra izrādes un doties ekskursijās. Pansionātos rūpējas, lai iemītnieki dzīvotu pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi.  

Rīgas pašvaldības sociālās aprūpes centri (pansionāti) atrodas:

 • Mežciems Malienas ielā 3, tālr. 67181955. www.mezciems.lv
 • Gaiļezers Hipokrāta ielā 6, tālr. 67539453, www.sacgailezers.lv.
 • Stella Maris Birzes ielā 54, tālr. 67012698.

Diemžēl ievietot radiniekus pansionātā tikai uz laiku nav iespējams. Uz vietu pašvaldības pansionātā, iespējams, būs jāgaida viens līdz seši mēneši. Šajā laikā cilvēkam tiek piedāvāta aprūpe mājās vai uzturēšanās īslaicīgās sociālās aprūpes institūcijā (rindas kārtībā). Bet ir iespējams ievietot tuviniekus privātajos pansionātos. Rīgas dome ir noslēgusi līgumus ar vairākām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādēm.   Šo iestāžu sarakstu var aplūkot Rīgas domes Labklājības departamenta mājaslapā.

Kas un kā jāmaksā par uzturēšanos pansionātā?

Ja vientuļie pensionāri vai invalīdi pārceļas uz pašvaldības pansionātu uz pastāvīgu dzīvi, viņi maksā 90% no savas pensijas un pensijas piemaksas vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un/vai citiem ienākumiem atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā un MK noteikumos noteiktajam apmēram vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta. Ja klients nespēj samaksāt pilnu cenu par uzturēšanos pansionātā, starpību līdz pakalpojuma pilnai cenai samaksā pašvaldība.

Par dzīvošanu pansionātos, ar kuriem pašvaldība ir noslēgusi līgumu, maksā tāpat kā par dzīvošanu pašvaldības pansionātos.

Ja klients izvēlas pansionātu, ar kuru Rīgas dome nav noslēgusi līgumu, klients maksā 90% no pensijas vai citiem ienākumiem. Ja klients un viņa apgādnieks nespēj samaksāt pilnu cenu par uzturēšanosvispārēja tipa pansionātā, pašvaldība maksā starpību starp pansionāta pakalpojuma cenu un klienta veikto samaksu par uzturēšanos pansionātā,  bet ne vairāk kā 400 eiro mēnesī.

INFORMĀCIJA

Svarīgi jaunumi! No Swedbank internetbankas var nosūtīt konta pārskatu Rīgas Sociālajam dienestam. Nosūtīt savu bankas konta pārskatu iespējams, apstiprinot to ar bankas e-Zīmogu. Turpmāk Swedbank internetbankas lietotājiem nav nepieciešams bankai pieprasīt drukāta formāta izziņu par konta pārskatu un to nogādāt Rīgas Sociālā dienesta sociālā darba speciālistam.

Lai nosūtītu bankas konta pārskatu Sociālajam dienestam, klientam, ieejot savā internetbankā, tikai jāizvēlas konta pārskata periods un tālāk jāizvēlas Rīgas Sociālais dienests, kam tiks nosūtīts konta pārskats. Visa pārējā informācijas aprite notiks automātiski: nosūtītais konta pārskats tiks saglabāts pašvaldības datu sistēmā. Tādējādi, klientam vēršoties Rīgas Sociālajā dienestā pēc palīdzības vai sociālajiem pakalpojumiem, darbinieks var jebkurā brīdī iegūt piekļuvi klienta konta pārskatiem. Pagaidām Swedbank ir vienīgā banka, kas piedāvā šādu pakalpojumu.

Kur var iegūt visu nepieciešamo informāciju par vecāka gadagājuma cilvēku aprūpi?

80005055 – Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvais tālrunis. (Darbdienās: plkst. 9.00–17.00, piektdienās: plkst. 9.00–16.00, ārpus darbalaika darbojas balss pastkastīte.) Var saņemt informāciju par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem Rīgas pašvaldībā, uzzināt RSD teritoriālo centru adreses, darbinieku pieņemšanas laikus un citu aktuālu informāciju par sociālo atbalstu Rīgas pašvaldībā.

www.ld.riga.lv – Rīgas domes Labklājības departamenta mājaslapa.

Rīgas Sociālā dienesta adrese: Baznīcas iela 19/23, tālr. 67105048, e-pasts: soc@riga.lv.

Latgales rajona nodaļa

 • Teritoriālais centrs Avoti 
  Avotu ielā 31, k-2, tālr. 67037695.  
 • Teritoriālais centrs Krasts 
  Lomonosova ielā 1, k-19, tālr. 67037471.
 • Teritoriālais centrs Pļavnieki 
  Salnas ielā 2, tālr. 67037447. 
 • Teritoriālais centrs Daugava
 • Aglonas ielā 35 k-1, tālr. 67181437  

Pārdaugavas rajona nodaļa  

 • Teritoriālais centrs Āgenskalns 
  Eduarda Smiļģa ielā 46, tālr. 67012271. 
  Ziepju ielā 13, tālr. 67026025.  
 • Teritoriālais centrs Dzirciems 
  Baldones ielā 2, tālr. 67012369.  
 • Teritoriālais centrs Bolderāja 
  Dolomīta ielā 1а, tālr. 67037559.  
 • Teritoriālais centrs Imanta 
  Imantas 8. līnijā 1, k-2, tālr. 67037892  

Ziemeļu rajona nodaļa  

 • Teritoriālais centrs Vidzeme
  Vidrižu ielā 3, tālr. 67012126.
  Brīvības gatvē 266, tālr. 67012157.  
 • Teritoriālais centrs Purvciems
  Ieriķu ielā 2б, tālr. 67012127.
  Pērnavas ielā 1, tālr. 67105538.  
 • Teritoriālais centrs  Ziemeļi
  Hanzas ielā 7, tālr. 67026649

 Sociālā darba speciālistu pakalpojumi ir bez maksas un konfidenciāli!