VEF: nezūdošās vērtības

11. Jūnijs, 2019

Par vienu no centrālajiem pasākumiem, kas veltīts bijušā latviešu ražošanas industrijas flagmaņa – ražošanas apvienības VEF – simtgadei, kļuvusi grāmatas divos sējumos – “Nezūdošās vērtības. VEF vēsture un mantojums – 100 gadi” – prezentācija. Riga.lv korespondents pabija šajā pasākumā, kurš noritēja atjaunotajā VEF Kultūras pilī.


Par idejas autoru un grāmatas veidotāju kļuvis bijušais uzņēmuma ģenerāldirektors Ivars Bražis. Prezentācijā viņa darbs nosaukts par vērienīgāko valsts ražošanas pieminekli, vērtīgu ieguldījumu Latvijas industrijas vēsturē. Savukārt viņš pateicās saviem bijušajiem kolēģiem, kuri bija atsaukušies, kā arī dalījās ar savām atmiņām un fotogrāfijām.

Foto: Riga.lv

Viena no grāmatas zinātniskajiem recenzentiem bija bijusī Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma.

Foto: Riga.lv

Grāmatas pamatā ir VEF dibinātāja Aleksandra Tīpaiņa atmiņas, 1919. gadā viņš izveidojis nelielu darbnīcu, kas pēc tam kļuvusi par milzīgu ražotni.

Šī darba zinātniskais redaktors ir uzņēmuma LMT prezidents Juris Binde, arī bijušais VEFietis. Viņš grāmatas izveidošanu uzskata par ieguldījumu, kas nozīmīgs nākamajām paaudzēm, jo tajā atspoguļota garā uzņēmuma vēsture. Svarīgi ir arī tas, ka uzņēmuma garā vēsture pierāda, ka mūsu valstī dzīvo radoši cilvēki, kuri ir spējīgi īstenot pasaules līmeņa ražošanu un šis fakts attiecas uz visiem laikiem.

Prezentācijā bija pulcējušies daudzi uzņēmuma veterāni, kuriem grāmatas iznākšana kļuva par iemeslu, lai satiktos ar bijušajiem kolēģiem un atcerētos pagātni. Pasākumu aktīvi atbalstīja uzņēmējs Kirovs Lipmans.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Grāmata “Nezūdošās vērtības. VEF vēsture un mantojums – 100 gadi” izdota ar uzņēmuma LMT, kā arī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Riga.lv